Այս շաբաթ Եվրոպայում
Մեր գործընկեր "Եվրոպական ինտեգրացիա" ՀԿ-ն ներկայացնում է այս շաբաթ Եվրոպայում սպասվող իրադարձությունները, որոնք անմիջականորեն անդրադառնում կամ հետաքրքրություն են ներկայացնում Հայաստանի համար։ Հատուկ ուշադրություն է դարձվում միջազգային կառույցներին և դրանց շրջանակներում նախանշված հանդիպումներին ու միջոցառումներին։
Հունվարի 19-ին կգումարվի ԵՄ Արտաքին գործերի խորհրդի նիստ։ Օրակարգում լինելու են Ուկրաինական ճգնաժամը, ԵՄ-ՌԴ հարաբերությունները և այլն։
Բրյուսել կատարած այցի ընթացքում հունվարի 19-ին ՀՀ ԱԳ նախարարը հանդիպում կունենա ԵՄ Բարձրագույն հանձնակատար Ֆեդերիկա Մոգերինիի հետ։
Հունվարի 20-ին Բրյուսելում կանցկացվի Հայաստան - Եվրոպական միություն խորհրդի 15-րդ նիստը: Հայաստանյան պատվիրակությունը կգլխավորի ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը։
Հունվարի 21-24-ին Դավոս քաղաքում կանցկացվի Համաշխարհային տնտեսական համաժողով «Նոր գլոբալ համատեքստ» խորագրի ներքո, որին կմասնակցեն մի շարք երկրների և կառավարությունների ղեկավարներ, միջազգային տնտեսական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների, խոշոր գործարարներ և այլն։

Our partner NGO "European Integration"  presents the upcoming events in Europe that directly concern or present a particular interest for Armenia. Special attention is paid to international organizations and the scheduled meetings and events in the framework of their activities.
EU Foreign Affairs Council will meet on January 19 Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan will visit Brussels on January 19. He is expected to hold a meeting with the EU High Representative Federica Mogherini.
The Armenian delegation headed by Nalbandyan will participate on EU-Armenia 15th cooperation council that will take place on January 20.
The Annual Meeting of the World Economic Forum in Davos will take place from 21 to 24 January under the motto "The new global context".  It brings together more than 2.500 world leaders, politicians, top business and opinion leaders and media representatives to exchange ideas and discuss critical topics in more than 280 official sessions.