ՄԱԿ ԱԽ-ն հավանություն է տվել ՌԴ առաջարկած բանաձևին
ՄԱԿ Անվտանգության Խորհուրդը հաստատել է Ռուսաստանի առաջարկած բանաձևը Մինսկում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների վերաբերյալ ՝ ուղղված Ուկրաինական ճգնաժամի կարգավորմանը։ Բանաձևն ընդունվել է միաձայն։
Բանաձևի նախագիծն առաջ է քաշվել Ռուսաստանի կողմից փետրվարի 13-ին։ Այն կոչված է աջակցել Մինսկի պայմանավորվածությունների կյանքի կոչմանը։ Փաստաթղթում ՄԱԿ ԱԽ անդամները նաև մտահոգություն են արտահայտել Ուկրաինայի արևելքում բռնության աճի կապակցության և ընդգծել են խաղաղ կարգավորման անհրաժեշտությունը։
ՄԱԿ-ում Ուկրաինայի մշտական ներկայացուցիչ Յուրի Սերգեևը հայտնել է, որ ՄԱԿ ԱԽ նախագահը կոչ է արել վերականգնել հրադադարի ռեժիմը։

Совбез ООН принял резолюцию по Украине
Совет безопасности ООН единогласно принял резолюцию в поддержку минских договоренностей по урегулированию кризиса на Украине, передает РИА Новости. Резолюция была предложена Россией.
Резолюция направлена на поддержку и выполнение заключенных в Минске соглашений. В документе отражается обеспокоенность относительно насилия на востоке Украины и необходимость разрешить ситуацию мирным путем. В документе также подчеркивается, что конфликт на Донбассе может быть решен только мирным путем.
Постоянный представитель Украины в ООН Юрий Сергеев сообщил, что в заявлении председателя Совбеза ООН говорится о необходимости возобновления режима прекращения огня, передают "Подробности".