«ԻՊ»-ն հարստանում է զոհերի օրգանները վաճառելով. ՄԱԿ-ում Իրաքի մշտական ներկայացուցիչ
ՄԱԿ-ում Իրաքի մշտական ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման գրոհայինները վաճառում են իրենց կողմից սպանվածների ներքին օրգանները: ՄԱԿ-ում Իրաքի մշտական ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման գրոհայինները վաճառում են իրենց կողմից սպանվածների ներքին օրգանները: Այս մասին հաղորդում է Fox News-ը:
Դիվանագետի կարծիքով՝ հենց այս ճանապարհով են գոյանում «ԻՊ»-ի հիմնական ֆինանսական միջոցները: Իրաքի ներկայացուցչի պնդմամբ՝ նման հայտարարություններ անելու հիմք է հանդիսանում այն, որ զանգվածային թաղման վայրերում հայտնաբերվել են վիրահատական կտրվածքներով մարմիններ՝ բոլորն, ի դեպ, առանց երիկամների:
Հաշվի առնելով վերոնշյալը՝ Իրաքի ներկայացուցիչը կոչ է արել ՄԱԿ-ին հետաքննություն սկսել՝ պարզելու համար, թե ինչ միջոցներով են իրացվում ներքին օրգանները, ինչը կօգնի բացահայտել և կանխարգելել նաև «ԻՊ»-ի կողմից իրականացվող այս գործունեությունը:

IS Sells Human Organs
The UN envoy to Iraq declared that the militants of the Islamic State are selling the organs of those people they killed, Fox News reports. According to the diplomat this is how the terror operations of IS are being financed.
The envoy to Iraq Mohamed Alhakim explains his announcement by the fact that over the past few weeks bodies with surgical incisions and missing kidneys, as well as other body parts, have been found in shallow mass graves.
Taking into consideration the above mentioned the envoy to Iraq called UN to start an investigation to find out how these organs are being sold. According to him this will help to discover and prevent the operations of IS.