Մեր գործընկեր «Եվրոպական ինտեգրացիա» ՀԿ-ն ներկայացնում է այս շաբաթ Եվրոպայում սպասվող իրադարձությունները, որոնք անմիջականորեն անդրադառնում կամ հետաքրքրություն են ներկայացնում Հայաստանի համար։ Հատուկ ուշադրություն է դարձվում միջազգային կառույցներին եւ դրանց շրջանակներում նախանշված հանդիպումներին ու միջոցառումներին:
Փետրվարի 24-ին՝ երեքշաբթի, Վրաստանը ստորագրելու է Կրեատիվ Եվրոպա ծրագրին միանալու պայմանագիր, որը հնարավորություն է տալիս ներգրավվել միջպետական մշակութային և նորարարական  ծրագրերի մեջ ԵՄ անդամ երկրների հետ։
Հինգշաբթի օրը Վրաստանի պատվիրակությունը վարչապետ Իրակլի Գարիբաշվիլիի գլխավորությամբ հանդիպում կունենա Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի և Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Յունկերի հետ։
Փետրվարի 26-ին  Բրյուսել կայցելի նաև Մոլդովայի պատվիրակությունը Կիրիլ Գաբուրիչի գլխավոությամբ, վերջինս հանդիպում կունենա ԵՄ Գերագույն հանձնակատար Ֆեդերիկա Մոգերինիի և Դոնլադ Տուսկի հետ։
Փետրվարի 25-ին տեղի կունենա Եվրախորհրդարանի լիագումար նստաշրջանը, որի ընթացքում կներկայացվեն փետրվարի 12-ի ԵՄ ոչ ֆորմալ գագաթաժողովի արդյունքները, Եվրոպական կենտրոնական բանկի 2013թ․ տարեկան զեկույցը։

Our partner NGO "European Integration" NGO presents the upcoming events in Europe that directly concern or present a particular interest for Armenia. Special attention is paid to international organizations and the scheduled meetings and events in the framework of their activities.
On 24 February Georgia will sign an agreement on accession to the Creative Europe program that supports transnational cooperation projects involving cultural and creative organizations within the EU and beyond.
On Thursday the Prime-Minister of Georgia Irakli Garibashvili will travel to Brussels and meet European Council President Donald Tusk and the President of European Commission Jean- Claude Junker.
On February 26 the newly appointed Prime-Minister of Moldova Chiril Gaburich will meet the EU High Representative Federica Mogherini and European Council President Donald Tusk.
On February 25 the plenary session of the European Parliament will take place. Strategic framework for the Energy Union, report of the EU informal summit of February 12 and the European Central Bank annual report of 2013 will be on the agenda.