Կիպրոսի նախագահ. ՌԴ դեմ պատժամիջոցները չտվեցին սպասված արդյունքները
Ռուսաստանի դեմ ԵՄ պատժամիջոցները «չհանգեցրին այն արդյունքներին, ինչին ձգտում էին դրանց նախաձեռնողները», հայտարարել է Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսը ՏԱՍՍ-ին տված բացառիկ հարցազրույցում: «Մտնելով Եվրամիություն, Կիպրոսը հայտնվեց այն երկրների շարքում, որոնք Ռուսաստանին համարում և շարունակում են համարել կարևոր ռազմավարական գործընկեր», - ընդգծել է նախագահը: Նա հարցականի տակ է դնում պատժամիջոցների նպատակահարմարությունը, որոնք միայն բարդացրել են տնտեսական ոլորտում իրավիճակը շատ եվրոպական երկրներում, օրինակ` Ավստրիայում, Իսպանիայում և այլն, սակայն ոչինչ չեն տվել ուկրաինական ժողովրդին:
Նշենք, որ Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսը փետրվարի 24-27-ը պաշտոնական այցով կլինի Մոսկվայում, հաղորդում է fondsk.ru-ն:

Президент Кипра: санкции против России не дали ожидаемых результатов
Санкции ЕС против России "не привели к тем результатам, к которым стремились их инициаторы", заявил президент Республики Кипр Никос Анастасиадис в эксклюзивном интервью ТАСС. "Вступив в Евросоюз, Кипр оказался в группе стран, которые считали и продолжают считать Российскую Федерацию важным стратегическим партнером", - подчеркнул президент. Он ставит под вопрос целесообразность санкций, которые лишь осложнили ситуацию в экономической сфере многих европейских стран (Австрии, Испании и т.д.), но ничего не дали украинскому народу.
Отметим, что президент Республики Кипр Никос Анастасиадис с 24-27 февраля будет находиться в Москве с официальным визитом, сообщает fondsk.ru.