Ճապոնիայի ԱԳՆ-ն հորդորել է նախկին վարչապետին չմեկնել Ղրիմ
Ճապոնական ԶԼՄ-ները հաղորդում են, որ Յուկիո Հատոյաման (Ճապոնիայի վարչապետն էր 2009-2010թթ.), որն այժմ ղեկավարում է Ռուսական մշակույթի ամենամյա փառատոնի կազմկոմիտեն, կարող է այցելել Ղրիմ՝ հաջորդ շաբաթ ՌԴ նախատեսված իր այցի շրջանակներում, հաղորդում է rg.ru-ն:
Ճապոնիայի ԱԳՆ-ն հորդորել է Հատոյամային հետաձգել իր այցը Ղրիմ: «Պարոն Հատոյամայի այցը Ղրիմ չի համընկնում կառավարության դիրքորոշման հետ, որը չի ճանաչում Ղրիմի միակողմանի միացումը Ռուսաստանին», - հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին Ճապոնիայի արտգործնախարարի խոսքերը:

МИД Японии рекомендовал экс-премьеру отменить поездку в Крым
Японские СМИ сообщили, что Юкио Хатояма (был премьер-министром Японии в 2009-2010гг.), который возглавляет оргкомитет ежегодного Фестиваля российской культуры, может посетить Крым в рамках своего визита в РФ на следующей неделе, сообщает rg.ru.
Между тем, МИД Японии настоятельно рекомендовал Хатояме отложить поездку в Крым. "Визит господина Хатоямы в Крым не совпадает с позицией правительства, которое не признает одностороннего присоединения Крыма к России", - передает РИА Новости слова министра иностранных дел Японии.