Արցախում մեկնարկել են համայնքապետերի համար նախատեսված դասընթացները
Արցախում մարտի 9-ին մեկնարկել է համայնքների ղեկավարների համար կառավարության աշխատակազմի կողմից կազմակերպվող դասընթացների առաջին փուլը, որին մասնակցում են 30 համայնքապետեր՝ հանրապետության բոլոր շրջաններից: Այս մասին հաղորդում է «Արցախպրես»-ը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, ողջունելով դասընթացների մասնակիցներին, կարևորել է վերապատրաստման այդ հնարավորությունը՝ համայնքապետերի որակավորման  աստիճանի բարձրացման, գիտելիքների ամրապնդման, օրենսդրական փոփոխություններին ծանոթանալու, համայնքային նշանակության խնդիրների համար ընդհանուր լուծումներ գտնելու տեսանկյուններից: Վերջինս համայնքապետերին նաև հորդորել է ավելի նախաձեռնող լինել՝ իրենց հուզող հարցերը համապատասխան օղակներին ներկայացնելու  հարցում:

Community Leaders' Training Launched in Artsakh
The Cabinet of NKR organized training courses for the community leaders. In the first phase of the training, launched on March 9, 30 community leaders participated, artsakhpress reports.
According to the source, the Prime Minister Arayik Harutyunyan welcoming the participants of the training, stressed the importance of such an opportunity for raising the level of qualification of the community leaders, deepening their knowledge, learning about the legislative changes to find common solutions of community problems.