ԱՄՆ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչը Կոլումբիայի համալսարանում խոսել է ԼՂ հակամարտությունից
ԱՄՆ-ում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը մարտի 4-ին մասնակցել է Նյու Յորքի Կոլումբիայի համալսարանում հայ ուսանողական միության կողմից կազմակերպված «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն, Արցախ. ձեռքբերումներն ու մարտահրավերները լարված տարածաշրջանում» միջոցառմանը, հաղորդում է «Արմենպրես»-ը:
Միջոցառմանը Արցախի ներկայացուցիչը հանդես է եկել ելույթով, ուր անդրադարձել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության փուլերին, Արցախի պատմությանը, Ղարաբաղյան շարժման ձևավորմանն ու ներկա փուլին:
Ելույթից հետո Ռոբերտ Ավետիսյանը պատասխանել է ներկաների հարցերին՝ կապված ԼՂՀ քաղաքական և տնտեսական զարգացումների, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրների ու հակամարտության խաղաղ կարգավորման հետ:

NKR Permanent Representative to USA Delivers Speech at Columbia University
On March 4, Permanent Representative of the Nagorno Karabakh Republic to the USA Robert Avetisyan participated in the event entitled “The Nagorno Karabakh Republic, Artsakh: Challenges and Achievements in a Tough Neighborhood”, which was organized by the Armenian Students’ Union and took place at the Columbia University in the city of New York, Armenpress reports.
The Representative of Artsakh delivered a speech, touching upon the past and current stages of the conflict between Karabakh and Azerbaijan, the history of Artsakh, the formation and the current stage of the Karabakh movement.
After the speech, Robert Avetisyan answered the participants’ questions concerning the political and economic developments in the NKR.