Իվանիշվիլի. Սահակաշվիլիի կողմնակիցները ցույց տվեցին, որ կենդանի են
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի կուսակցությունը՝ «Միացյալ ազգային շարժումն», իր բողոքի ակցիայով ցույց տվեց, որ կենդանի է: Այս մասին հայտարարել է իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության հիմնադիր Բիձինա Իվանիշվիլին՝ GDS հեռուստաընկերության «20:30» վերլուծական հաղորդման եթերում: Նա ժողովրդավարական քայլ է անվանել այն, որ երկրի ղեկավարությունը թույլատրել է նախկին իշխող կուսակցությանը Թբիլիսիի կենտրոնում կազմակերպել բողոքի ցույց, «որին մասնակցել է 5-7 հազար մարդ, և ոչ թե 50 հազար, ինչպես պնդել են ցույցի կազմակերպիչները»:
«5-7 հազար մարդ հավաքելով` նրանք, ըստ էության, ցույց տվեցին, որ դեռ կենդանի են: Սակայն երեկ ամենագլխավորը, որ լավ տեսանելի էր՝ մեր հասարակության աճն էր... Մենք մեր ժողովրդավարությամբ Եվրոպային էլ կզարմացնենք: Մենք թույլատրեցինք բռնություն իրականացրած մարդկանց անցկացնել նման ցույց: Իսկ նրանք, անհիմն, աբսուրդային պատճառներից ելնելով, ժողովրդի կողմից ընտրված իշխանություններից պահանջում էին հրաժարական տալ»,- հայտարարել է Իվանիշվիլին:
Մեկնաբանելով Միացյալ ազգային շարժման հայտարարությունը, թե սկսելու են ստորագրությունների հավաք՝ Վրաստանի կառավարությանն անվստահություն հայտնելու նպատակով՝ Իվանիշվիլին հայտարարել է, որ երկրի ղեկավարությունը թույլ չի տա նախկին ծաղրուծանակի ժամանակաշրջանի վերադարձը:
«Նրանք ցանկանում են վերադառնալ և վերադրաձնե՞լ այն, ինչ եղել է նախկինում: Կարծում եմ, որ վրաց ժողովուրդն այդքան հիմար չի և չի կարոտում այն, ինչ կատարվում էր բանտերում: Նրանք իզուր են նման կերպ ոգևորվել: Ինչպես է հնարավոր, որ իրադարձություններն այդքան շուտ մոռացվեն»,- հայտարարել է նախկին վարչապետն իր «20:30» հեռուստանախագծում:

Иванишвили: Сторонники Саакашвили показали, что они живы
Партия экс-президента Грузии Михаила Саакашвили "Единое национальное движение" своей акцией протеста показала, что она жива, заявил основатель правящей коалиции "Грузинская мечта", экс-премьер страны Бидзина Иванишвили в эфире аналитического ток-шоу "20:30" на телеканале GDS. Он назвал демократичным шагом то, что руководство страны разрешило бывшей правящей партии  провести акцию в центре Тбилиси, на которую, по его утверждению, пришли 5-7 тысяч человек, а не 50 тысяч, как утверждали демонстранты.
"Тем, что они собрали этот народ – 5 или 7 тысяч человек – в принципе, показали, что они живы. Но, главное, что вчера было хорошо видно – рост нашего общества... Мы и Европу удивим нашей демократией. Смотрите, какой мы культурный народ: мы дали право совершавшим насилие людям провести такую демонстрацию. А они нагло, безосновательно, по абсолютно абсурдным причинам призывали к отставке властей, избранных народом", - заявил Иванишвили.
Комментируя заявление  ЕНД о том, что они начнут сбор подписей для объявления недоверия правительству Грузии, Иванишвили заявил, что правительство страны не допустит возвращения прошлого периода издевательств.
"Они хотят вернуться и вернуть то, что было раньше? Думают, что грузинский народ такой глупый и имеет ностальгию по поводу того, что происходило в тюрьмах? У них зря такая эйфория. Как возможно то, чтобы события так быстро были забыты?" - заявил экс-премьер в своем телепроекте "2030".