Բակո Սահակյանն Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրել
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 26-ին Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրել, որի օրակարգում ընդգրկված են եղել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի ոգեկոչման միջոցառումների, ինչպես նաև գարնանացանի նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ հարցեր:
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների վերաբերյալ զեկույցներով հանդես են եկել քաղաքաշինության, կրթության և գիտության նախարարները, մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարի տեղակալը, Ստեփանակերտի քաղաքապետը, ԿԱ զբոսաշրջության և պատմական միջավայրերի պահպանության վարչության պետը:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ Արցախում Ցեղասպանությանը նվիրված միջոցառումները պետք է անցնեն բարձր մակարդակով, չսահմանափակվեն միայն մայրաքաղաքով և լայնորեն լուսաբանվեն:

On 26 March, the President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan convoked a meeting of the Security Council, Armenpress reports.
During the meeting issues related to the commemoration events dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide were also discussed.
According to Press service of Artsakh President’s office, the minister of municipal engineering, mayor of Stepanakert, minister of education and science, deputy minister of culture and youth affairs and head of the tourism and historical environment protection department delivered reports concerning the issues of 100th anniversary events of the Armenian Genocide.