Երևան կժամանի Պետդումայի խոսնակը
ՌԴ Պետդումայի խոսնակ Սերգեյ Նարիշկինը հաջորդ շաբաթ աշխատանքային այցով կժամանի Երևան, այս մասին հայտնել է РИА Новости գործակալությունը` հղում կատարելով ՌԴ խորհրդարանի ստորին պալատի պաշտոնական կայքին:
Ակնկալվում է, որ մարտի 30-ից 31-ը Նարիշկինը հանդիպումներ կունենա ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Պետդումայի պատվիրակությունը կմասնակցի նաև Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 70-ամյակին նվիրված խորհրդաժողովին և «Եվրասիական տնտեսական հեռանկար» համաժողովի շրջանակում նախանշված կլոր-սեղանին:
Երևանում Նարիշկինը կմասնակցի նաև հաղթանակի 70-ամյակին նվիրված «Պատերազմն ու հաղթանակը հայ և ռուս նկարիչների գործերում» ցուցահանդեսի բացմանը:

Naryshkin to Visit Armenia Next Week
Sergey Naryshkin, Speaker of Russian State Duma, will pay a working visit to Armenia next week, RIA Novosti reported, citing the website of Russian parliament's lower chamber.
During his visit, from March 30-31, Mr Naryshkin will meet with Armenian National Assembly Speaker Galust Sahakyan, President Serzh Sargsyan, and Prime Minister Hovik Abrahamyan.
The State Duma delegation will participate in a conference dedicated to the 70th anniversary of the victory in the Great Patriotic War and a roundtable discussion, as part of the international forum Eurasian Economic Perspective.
Also, Naryshkin is expected to attend the opening of an exhibition titled “The War and the Victory in the Works of Armenian and Russian Painters” dedicated to the 70th anniversary of the victory in the Great Patriotic War.