Երևան կժամանի Պետդումայի խոսնակը
ՌԴ Պետդումայի խոսնակ Սերգեյ Նարիշկինը հաջորդ շաբաթ աշխատանքային այցով կժամանի Երևան, այս մասին հայտնել է РИА Новости գործակալությունը` հղում կատարելով ՌԴ խորհրդարանի ստորին պալատի պաշտոնական կայքին:
Ակնկալվում է, որ մարտի 30-ից 31-ը Նարիշկինը հանդիպումներ կունենա ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Պետդումայի պատվիրակությունը կմասնակցի նաև Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 70-ամյակին նվիրված խորհրդաժողովին և «Եվրասիական տնտեսական հեռանկար» համաժողովի շրջանակում նախանշված կլոր-սեղանին:
Երևանում Նարիշկինը կմասնակցի նաև հաղթանակի 70-ամյակին նվիրված «Պատերազմն ու հաղթանակը հայ և ռուս նկարիչների գործերում» ցուցահանդեսի բացմանը:

Сергей Нарышкин посетит с рабочим визитом Армению
Спикер Госдумы Сергей Нарышкин посетит на следующей неделе с рабочим визитом Армению. Об этом сообщает "РИА Новости" со ссылкой на сайт нижней палаты российского парламента.
Как ожидается, с 30 по 31 марта Нарышкин встретится с председателем Национального Собрания Республики Армения Галустом Саакяном, президентом Сержем Саргсяном, председателем правительства Овиком Абраамяном.
"Кроме того, делегация Государственной Думы примет участие в конференции, посвящённой 70-летию Победы в Великой Отечественной войне, и круглом столе, проводимом в рамках форума Евразийская экономическая перспектива", – говорится в сообщении.
Также предполагается, что Нарышкин примет участие в открытии выставки "Война и Победа в работах армянских и русских художников", посвященной 70-летию Великой Победы.