Թբիլիսիում «թաղել» են ազգային արժույթը
Վրացական մի քանի ոչ պետական կազմակերպություններ Թբիլիսիում կազմակերպել են արժեզրկված ազգային արժույթի՝ լարիի, խորհրդանշական թաղումը: «Սգում ենք լարիին» անվանումը կրող ակցիան տեղի է ունեցել նախկին վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիի տան մոտ:
Ըստ միջոցառման կազմակերպիչներից մեկի՝ «Ապրիորի» հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչ Բեսո Շենգելիայի, մի քանի կազմակերպությունների ներգրավմամբ ակցիան կազմակերպվել է Facebook սոցիալական ցանցի  միջոցով:
«20 տարվա կյանքից և 2 տարվա ծանր հիվանդությունից հետո լարին մահացավ: Մենք եկել ենք այստեղ, որպեսզի նախկին վարչապետին ասենք, որ նա խաբում է ժողովրդին»,- հայտարարել է Շենգելիան:
Ակցիայի մասնակիցները պատրաստել էին դագաղ, որը լցված էր լարիի տեսք և Իվանիշվիլիի պատկերն ունեցող թղթերով: «Թաղման» ընթացքում մասնակիցները սգացել են լարիի մահը՝ ստեղծված իրավիճակի համար մեղադրելով գործող իշխանություններին: Ցուցադրական միջոցառումը տևել է 10-15 րոպե:
Հիշեցնենք, որ 2014թ-ի նոյեմբերից լարին դոլարի համեմատ արժեզրկվել է 26.8%-ով և ըստ Վրաստանի Ազգային բանկի մարտի 29-ի տվյալների՝ մեկ դոլարն արժե 2.2242 լարի:

В Тбилиси "похоронили" лари
Несколько грузинских неправительственных организаций устроили в Тбилиси символические похороны обесцененной национальной валюты. Акция под названием "Оплакиваем лари" прошла у дома бывшего премьер-министра Бидзины Иванишвили.
По заявлению одного из организаторов акции, представителя неправительственной организации "Априори" Бесо Шенгелия, акция с участием нескольких НПО была спланирована посредством социальной сети Facebook.
"После 20-летней жизни и 2-летней тяжелой болезни лари скончался. Мы пришли сюда, чтобы сказать экс-премьеру, что он обманывает народ", - заявил Шенгелия.
Участники принесли с собой гроб, который был заполнен бумагами в виде банкнот национальной валюты с изображением Иванишвили, и в ходе похоронной процессии оплакивали кончину лари, обвиняя в сложившейся ситуации действующую власть. Акция-перформанс длилась около 10-15 минут.
С ноября 2014 года официальный курс лари упал по отношению к доллару США на 26,8 процента и на 29 марта установлен Национальным банком Грузии на уровне 2,2242 лари за один доллар.