Ռուսաստանը կմիանա Ասիական բանկին
Ռուսաստանը կմիանա Ենթակառուցվածքային ներդրումների Ասիական բանկին՝ որպես Ասիայի ներկայացուցիչ: Ինչպես հայտնում են չինական ԶԼՄ-ները՝  քվեարկող բաժնետոմսերի 75%-ը բաժին է հասնելու Ասիական բանկի ներկայացուցիչներին:
Ինչպես նշում է պարբերականը՝ Ասիական բանկին Ռուսաստանի անդամագրվելը՝ որպես Ասիայի ներկայացուցիչ, արտոնյալ կարգավիճակ կստեղծի Մոսկվայի և Պեկինի հարաբերությունների միջև ՝ ամրապնդելով երկու երկրների աշխարհաքաղաքական շահերը: Այս մասին հայտնում է Asia Times-ը:
Նշվում է նաև, որ այն թույլ կտա Ռուսաստանին տնօրենների խորհրդում ստանալ ավելի շատ ձայներ, որը դիտվում է որպես այլընտրանք այն հաստատություններում, որոնց ղեկավարը համարվում է ԱՄՆ:

Russia to Join the Asian Infrastructure Investment Bank
Russia will join the Asian Infrastructure Investment Bank (AIIB) as the representative of Asia. According to Chinese media, the share of the Asian members of AIIB will account for 75% of the voting shares, Asia Times reports.
According to the source, Russia’s becoming the Asian member of the AIIB will demonstrate the privileged status and special relations between Moscow and Beijing.
It is also noted that it would allow Russia to get more votes in the Board of Directors, which is seen as an alternative institution, led by the United States.