Եվրամիությունը 60 մլն եվրո կհատկացնի Վրաստանին
Վրաստանի եվրոպական և եվրաատլանտյան ինտեգրման հարցերով նախարար Դավիթ Բաքրաձեն և Եվրահանձնաժողովի` ընդլայնման և հարևանության քաղաքականության  տնօրինության ղեկավար Ջերարդ Շուման Հիլերը մայիսի 14-ին Թբիլիսիում ֆինանսական երկու համաձայնագիր են  ստորագրել, որոնցով ԵՄ պարտավորվում է օգնություն տրամադրել Վրաստանին: Այս մասին հայտնում է ТАСС–ը` վկայակոչելով Վրաստանի պետնախարարի վարչակազմին:
Գերատեսչության տվյալներով` ստորագրված փաստաթղթերից առաջինը նախատեսում է Վրաստանին ԵՄ-ի կողմից 10 մլն եվրոյի հատկացում` երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանության, խոսքի ազատության և տեղեկատվության հասանելիության ծրագրին, ինչպես նաև իրավապահ մարմինների վերահսկողության ուժեղացմանն աջակցելու համար: Երկրորդ ֆինանսական համաձայնագրով ԵՄ-ն Վրաստանին կհատկացնի 50 մլն եվրո` արդարադատության համակարգում բարեփոխումների համար:

The EU to Give €60 Million to Georgia
State Minister of Georgia on European and Euro-Atlantic Integration, David Bakradze and Gerhard Schumann-Hitzler, Director for Neighbourhood and Enlargement Negotiations of the European Commission on May 14 signed two financing agreements according to which the EU undertakes to provide aid to Georgia, newsday.ge reports. In total €60 million will be allocated for the Government Administration of Georgia.
As the source informs, the Agreements foresee €50 million in support of the judiciary sector and €10 million in support of the Human Rights programs within the framework of the EU initiative -"More for more".
- Juncker: EU Supports Georgia's Territorial Integrity Georgia is a country which has always been a part of Europe.