Սիլվիո Բերլուսկոնին ընդդեմ եվրոպական պատժամիջոցների
Իտալիայի նախկին վարչապետ Սիլվիո Բերլուսկոնիի գլխավորած Forza Italia կուսակցության ներկայացուցիչները պատրաստվում են մոտ օրերս մի նախաձեռնությամբ հանդես գալ, ըստ որի Իտալիան պետք է դադարեցնի Ռուսաստանի դեմ կիրառվող պատժամիջոցները:
«Այս պատժամիջոցներն ընդհանրապես մեր շահերից չեն բխում և հսկայական ֆինանսական կորուստների պատճառ են դառնում Իտալիայի համար»̦ - իտալական մամուլի փոխանցմամբ հայտնել է Բերլուսկոնին:
Բացի այդ, Forza Italia կուսակցությունը ծրագրում է ԵՄ մյուս անդամներին ևս համոզել պատժամիջոցներին վերջ տալ, ինչպես նաև հորդորել ամերիկյան իշխանություններին խուսափել նոր «Սառը պատերազմից»:

Сторонники Берлускони намерены поднять вопрос о прекращении санкций против РФ
Депутаты от партии "Вперед, Италия" намерены в четверг выступить в национальном парламенте с инициативой, предусматривающей прекращение санкционной политики со стороны Италии в отношении России, передает РИА Новости.
Об этом в среду вечером после своей встречи с президентом России Владимиром Путиным в аэропорту Фьюмичино сообщил лидер партии "Вперед, Италия", экс-премьер Сильвио Берлускони.
"Завтра мы представим в Палате депутатов проект резолюции, который призывает правительство не продолжать санкции в отношении России. Эти санкции наносят ущерб нашим интересам, причем на весьма значительные суммы", - заявил Берлускони.