Սիլվիո Բերլուսկոնին ընդդեմ եվրոպական պատժամիջոցների
Իտալիայի նախկին վարչապետ Սիլվիո Բերլուսկոնիի գլխավորած Forza Italia կուսակցության ներկայացուցիչները պատրաստվում են մոտ օրերս մի նախաձեռնությամբ հանդես գալ, ըստ որի Իտալիան պետք է դադարեցնի Ռուսաստանի դեմ կիրառվող պատժամիջոցները:
«Այս պատժամիջոցներն ընդհանրապես մեր շահերից չեն բխում և հսկայական ֆինանսական կորուստների պատճառ են դառնում Իտալիայի համար»̦ - իտալական մամուլի փոխանցմամբ հայտնել է Բերլուսկոնին:
Բացի այդ, Forza Italia կուսակցությունը ծրագրում է ԵՄ մյուս անդամներին ևս համոզել պատժամիջոցներին վերջ տալ, ինչպես նաև հորդորել ամերիկյան իշխանություններին խուսափել նոր «Սառը պատերազմից»:

The representatives of the Forza Italia party, headed by Silvio Berlusconi, the former Italian prime minister, plan to come forth with the initiative that envisages the lifting of sanctions imposed on Russia by Italy, Sputnik News reports.
"Tomorrow we will present a draft resolution calling on the government not to continue sanctions against Russia. These sanctions damage our interests, resulting in significant financial losses.
In addition, Berlusconi noted that the Forza Italia party planned to urge the country’s authorities to call on other European member states to lift sanctions as well and to convince the United States that the return to the Cold War atmosphere was impossible.