Պալմիրայի ամֆիթատրոնում «Իսլամական պետությունը» գնդակահարել է 25 զինվորի
Հնագույն Պալմիրա քաղաքի ամֆիթատրոնում «Իսլամական պետության» գրոհայինները գնդակահարել են 25 գերեվարված զինվորի: Համացանցում տարածված մահապատժի տեսանյութում երևում է, որ դահիճների շարքում եղել են նաև 13-14 տարեկան երեխաներ: Այս մասին հայտնում է BBC-ն:
Ենթադրվում է, որ զինվորները գերեվարվել են իսլամիստների կողմից գրավված Հոմսում: Տեսանյութում երևում է, որ մահապատժից առաջ նրանց ենթարկել են ծեծի:
Հայտնի չէ, թե երբ է իրականացվել մահապատիժը: «Իսլամական պետությունը» հայտարարել է, որ այդ գնդակահարությունից հետո ևս 20 հոգու են մահապատժի ենթարկել նույն վայրում:

В амфитеатре Пальмиры исламисты казнили 25 пленных
В амфитеатре Пальмиры боевики «Исламского государства» расстреляли 25 пленных солдат. На видеозаписи казни, распространенной в интернет, зафиксировано, что среди палачей были подростки 13-14 лет. Об этом в субботу, 4 июля, сообщает BBC.
Убитые военнослужащие, предположительно, были захвачены в Хомсе. На видео заметно, что перед казнью они были избиты.
Время, когда совершена казнь, неизвестно. «Исламское государство» заявило, что уже после зафиксированных событий на том же месте казнили еще 20 человек.