Պալմիրայի ամֆիթատրոնում «Իսլամական պետությունը» գնդակահարել է 25 զինվորի
Հնագույն Պալմիրա քաղաքի ամֆիթատրոնում «Իսլամական պետության» գրոհայինները գնդակահարել են 25 գերեվարված զինվորի: Համացանցում տարածված մահապատժի տեսանյութում երևում է, որ դահիճների շարքում եղել են նաև 13-14 տարեկան երեխաներ: Այս մասին հայտնում է BBC-ն:
Ենթադրվում է, որ զինվորները գերեվարվել են իսլամիստների կողմից գրավված Հոմսում: Տեսանյութում երևում է, որ մահապատժից առաջ նրանց ենթարկել են ծեծի:
Հայտնի չէ, թե երբ է իրականացվել մահապատիժը: «Իսլամական պետությունը» հայտարարել է, որ այդ գնդակահարությունից հետո ևս 20 հոգու են մահապատժի ենթարկել նույն վայրում:

A video apparently released by the Islamic State group shows 25 men being shot dead in the ancient city of Palmyra, in Syria, BBC repoerts.
IS said the men were soldiers captured in the city of Homs. They were shot dead inside Palmyra's amphitheatre.
Stills from the video showed the killers to be young males, possibly even as young as 13 or 14.
The killings took place on a stage in the amphitheatre in front of a large black IS flag. Several hundred men in civilian clothes are filmed sitting on steps watching the shootings. Among them was a young boy. Days after IS claimed Palmyra, it executed 20 men in the same amphitheatre.