Ադրբեջանն ինտենսիվ կերպով խախտել է հրադադարը. ԼՂՀ ՊՆ
Հուլիսի 18-ին և 19-ին հակառակորդը շարունակել է ինտենսիվ կերպով խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով, տեղեկացնում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը ։
Այդ ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից բացի, հակառակորդը հարավային ուղղությամբ կիրառել է նաև 60 և 82 մմ ականանետեր և ՀԱՆ-17 ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР: Азербайджан интенсивно нарушает режим перемирия
Вдоль всей линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в период с 18 по 19 июля ВС Азербайджана продолжали интенсивно нарушать режим перемирия, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил, помимо стрелкового оружия разного калибра, применили в южном направлении 66- и 82-милиметровые минометы, а также гранатометы типа АГС-17 и РПГ-7.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативной ситуацией и продолжают уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи.