ԻՊ առաջնորդն արգելել է մահապատիժների մասին տեսանյութերը հրապարակել
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման առաջնորդ Աբու Բաքր ալ-Բաղդադին խմբավորման զինյալներին արգելել է մահապատժի ենթարկելու մասին տեսանյութեր նկարահանել և տեղադրել համացանցում, տեղեկացնում է The Daily Mail-ը:
Բաղդադին նշել է, որ համացանցում սպանության դաժան տեսարանով տեսանյութերի հրապարակումը վնասում է կազմակերպության իմիջին: Բացի այդ նա ընդգծել է, որ այդ տեսանյութերը կարող են նայել ոչ միայն «անհավատները», այլ նաև մուսուլման երեխաները:
ԻՊ մահապատժի դաժան տեսարաններով տեսանյութեր է հրապարակում համացանցում 2014 թվականից: 2015 թվականից դրանցում մասնակցում են նաև երեխաններ:

Лидер ИГ запретил боевикам снимать казни на видео
Лидер террористической группировки "Исламское государство"Абу Бакр аль-Багдади запретил боевикам снимать казни на видео и выкладывать ролики в интернет, сообщает lenta.ru со ссылкой наThe Daily Mail.
Багдади пояснил, что размещение в сети жестоких сцен насилия вредит имиджу организации. Кроме того, эти кадры могут смотреть "не только неверные, но и дети, которых это пугает".
ИГ с 2014 года публикует в интернете видео жестоких казней для запугивания своих противников. В 2015-м участниками этих роликов стали и дети.