Տրայան Հրիսթեան ավարտում է առաքելությունը Հայաստանում
Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիսթեային, ով խորհրդարան էր այցելել առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Ազգային ժողովի հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, Սահակյանը բարձր է գնահատել Հրիսթեայի գործունեությունը Հայաստանում և նշել, որ նրա պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունները դինամիկ են զարգացել, ԵՄ-ի պատվիրակությունն ակտիվ և արդյունավետ գործունեություն է ծավալել տարբեր բնագավառներում:
Տրայան Հրիսթեան բարձր է գնահատել ԵՄ-Հայաստան գործակցությունը: Նա հատուկ շնորհակալություն է հայտնել Ազգային ժողովի նախագահին այս տարվա մարտին Հայաստանում «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստի կազմակերպման և պատշաճ անցկացման համար: Եվրամիության պատվիրակության ղեկավարն իր երախտագիտությունն է հայտնել նաև Ազգային ժողովի այն հանձնաժողովներին, որոնց հետ սերտորեն համագործակցել է պաշտոնավարման ընթացքում:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանում սահմանադրական փոփոխություններին, Հայաստան-ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման գործընթացին և հետագա համագործակցությանը

Руководитель делегации ЕС в Армении завершает миссию
Председатель НС Армении Галуст Саакян 21-го июля принял руководителя делегации ЕС в Армении, посла Траяна Христеа, который посетил НС в связи с завершением своей миссии в Армении.
Как сообщают управления по информации и связям с общественностью НС Армении, Галуст Саакян высоко оценил заслуги гостя, сказал о динамизме отношений ЕС-Армения за годы его миссии.
Галуст Саакян отметил, что деятельность делегации ЕС в Армении касалась различных областей, особенно он отметил в этом аспекте расширение межпарламентских общений. Траян Христеа высоко оценил сотрудничество Армении с ЕС.
Он особо поблагодарил председателя НС Армении Галуста Саакяна за должную организацию заседания парламентской ассамблеи Евронест в мае этого года в Ереване. Собеседники говорили о конституционных реформах в Армении, о процессе либерализации визового режима между Арменией и странами ЕС и о дальнейшем сотрудничестве.