Դիլիջանի միջազգային դպրոցն արժանացել է հեղինակավոր մրցանակի
Դիլիջանի միջազգային դպրոցը (UWC Dilijan College) արժանացել է միջազգային հեղինակավոր International Property Awards­ի մրցանակին՝ հաղթող ճանաչվելով «Public Services Development» անվանակարգում: Այս կատեգորիայում հաշվի են առնվում այնպիսի չափորոշիչներ, ինչպիսիք են շինարարության որակը, համակարգի ենթակառուցվածքների տեղաբաշխվածությունը, շենքի դիրքը, ճարտարապետական և նախագծային լուծումները, ինչպես նաև «կանաչ» տեխնոլոգիաների կիրառությունը, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
International Property Awards­-ի փորձագետների կողմից հատուկ ուշադրության է արժանացել կառույցի ճարտարապետական հայեցակարգը. բարձր են գնահատվում այն նախագծերը, որոնք միավորում են գեղագիտական տեսքն ու շահագործման հարմարավետությունը:
Դափնեկիրների պարգևատրման արարողությունը տեղի կունենա սեպտեմբերի 22­-ին Լոնդոնում:
UWC Dilijan College-­ը ԱՊՀ տարածքում առաջին շինությունն է, որը էկոլոգիական շինարարության ստանադարտների համապատասխանությունը փաստող՝ BREEAM­-ի հավաստագրի է արժանացել:

Дилижанская школа удостоилась престижной премии
Дилижанская международная школа (UWC Dilijan College) удостоилась престижной международной премии International Property Awards 2015 в категории "Развитие общественных услуг" (Public Services Development), сообщает пресс-служба фонда "Инициативы развития Армения" (IDeA), сообщает Новости-Армения.
В данной категории учитываются такие критерии, как качество строительства, расстановка инфраструктур системы, расположение здания, архитектурные и планировочные решения, а также применение "зеленых" технологий.
Эксперты International Property Awards обратили особое внимание на архитектурную концепцию строения Дилижанской школы. В данной категории высоко оцениваются проекты, объединяющие внешний вид и удобство эксплуатации.
Церемония награждения лауреатов состоится 22 сентября в Лондоне.
Дилижанская школа является первым строением в СНГ, удостоившимся сертификата BREEAM, подтверждающим соответствие стандартам экологического строительства.