Նեթանյահուն հրաժարվել է ընդունել սիրիացի փախստականներին
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն մերժել է երկրում սիրիացի փախստականներին ընդունելու ընդդիմության կոչը և խոստացել է ավելի ամրացնել սահմանը հարևան երկրների հետ` ահաբեկչության և անօրինական ներգաղթյալների դեմ պայքարելու համար, հաղորդում է РИА Новости-ն:
Միևնույն ժամանակ կառավարության ղեկավարը չի համաձայնել անտարբերության մեղադրանքների հետ: Նա հիշեցրել է, որ Իսրայելն արդեն բժշկական օգնություն է ցուցաբերել շուրջ հազար սիրիացիների, որոնք վիրավորվել են քաղաքացիական պատերազմի ընթացքում:
«Սակայն Իսրայելը փոքր, շատ փոքր երկիր է, որը զրկված է դեմոգրաֆիկ և աշխարհագրական խորությունից: Այդ պատճառով մենք պետք է վերահսկենք մեր սահմանները` պաշտպանելով ինչպես անօրինական ներգաղթյալներից, այնպես էլ ահաբեկիչներից»,- ասել է Նեթանյահուն:

Netanyahu Refuse to Receive Syrian Refugees
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu rejected the opposition call to receive Syrian refugees and vowed to further strengthen the border with neighboring countries to combat terrorism and illegal migration, RIA Novosti reports.
The head of the government rejected accusations of indifference. He recalled in particular that Israel has already provided medical treatment to about thousand Syrians wounded in the civil war.
"However, Israel is a small, a very small country, which is devoid of demographic and geographic depth. Therefore, we must control our borders, protecting them both from illegal immigrants and terrorists" Netanyahu said speaking at a cabinet meeting.