Մոլդովայում ընդդիմությունը պատրաստվում է հերթական ցույցերին
Մոլդովայի ձախ կենտրոնամետ ընդդիմությունը մտադիր է այսօր Քիշնևում պիկետ անցկացնել խորհրդարանի դիմաց՝ պահանջելով երկրի ղեկավարության հրաժարականը, հայտնում է РИА Новости-ն։
Սոցիալիստների կուսակցության առաջնորդ, խորհրդարանական Իգոր Դոդոնը հայտարարել է, որ ընդդիմությունը կարգելափակի նաև օրենսդիր ժողովի մուտքերն ու ելքերը՝ մինչև խորհրդարանականները չընդունեն խոսնակի, վարչապետի և նախագահի հրաժարականի մասին որոշում։
Բողոքի ակցիաները Քիշնևում սկսվել էին սեպտեմբերի 25-ից։ Այժմ ցույցերն անցկացվում են նոն-ստոպ ռեժիմով։ Չնայած ցուրտ գիշերներին, վրանային ավանի բնակիչների թիվն ավելանում է։

Оппозиция в Молдове готовится к очередным протестам
Левоцентристская оппозиция Молдовы намерена в четверг пикетировать в Кишиневе парламент, требуя отставки руководства страны, сообщает РИА Новости.
Лидер Партии социалистов, депутат парламента Игорь Додон заявил, что оппозиция также заблокирует входы и выходы законодательного собрания, пока народные избранники не примут решения по отставке спикера Андриана Канду, премьер-министра Валерия Стрельца и президента Николая Тимофти.
Протесты, организованные левоцентристской оппозицией, начались в Кишиневе в ночь на 25 сентября.Сейчас протесты проходят в режиме нон-стоп. Несмотря на прохладные ночи, обитателей палаточного городка становится больше.