Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Գունար Վիգանդին
Նոյեմբերի 4-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Եվրոպական Միության արտաքին հարաբերությունների ծառայության Ռուսաստանի, Արևելյան գործընկերության, Կենտրոնական Ասիայի, տարածաշրջանային համագործակցության և ԵԱՀԿ հարցերով տնօրեն Գունար Վիգանդին:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Նալբանդյանը կարևորեց Եվրոպական Միության խորհրդի կողմից Հայաստանի հետ հարաբերությունների նոր իրավական հիմքի ձևավորման շուրջ բանակցություններ սկսելու վերաբերյալ Եվրոպական Հանձնաժողովին մանդատի տրամադրումը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Գունար Վիգանդը նշեց, որ բանակցությունների նախատեսվող մեկնարկը հնարավորություն է տալիս արդեն իսկ առկա հարուստ հիմքի վրա ձևավորել փոխգործակցության նոր շրջանակ:
Էդվարդ Նալբանդյանը վերահաստատեց Հայաստանի հանձնառությունը ավելի զարգացնել և ամրապնդել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում համապարփակ համագործակցությունը։
Երկկողմ հույս հայտնվեց, որ Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների նոր իրավական փաստաթղթի մշակման շուրջ բանակցությունների պաշտոնական մեկնարկը կտրվի մինչև այս տարվա վերջը:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին տարածաշրջանային զարգացումների, միջազգային օրակարգի հրատապ հարցերի շուրջ:

Edward Nalbandian Received Gunnar Wiegand
On November 4, Edward Nalbandian, Foreign Minister of Armenia, received Gunnar Wiegand, EU’ European External Action Service (EEAS) Director for Russia, Eastern Partnership, Central Asia, Regional Cooperation and the OSCE, official page of RA Foreign Ministry reports.
Welcoming the guest, Minister Nalbandian attached importance to the mandate given by the Council of the European Union to the European Commission to open negotiations on the formation of a new legal framework of relations with Armenia.
Thanking for the reception, Gunnar Wiegand mentioned that the upcoming launch of the talks enables the formation of a new cooperation framework on the existing rich basis.
Edward Nalbandian reaffirmed Armenia’s commitment to further develop and strengthen a comprehensive cooperation in all areas of mutual interest.
Both sides expressed hope that the official start of the negotiations over new legal document on Armenia-European Union cooperation would be given by the end of the year.