ԵՄ-ն 100 միլիոն եվրո կհատկացնի Վրաստանի բարեփոխումների իրագործմանն ու տնտեսական զարգացմանը
ԵՄ-ն 100 միլիոն եվրո կհատկացնի Վրաստանի բարեփոխումների իրագործմանն ու տնտեսական զարգացմանը, հայտարարել է Եվրոպական հանձնաժողովը։
«Եվրոպական հանձնաժողովն ընդունել է 100 միլիոն եվրոյով Վրաստանին օգնելու համար նոր փաթեթը։ Այդ գումարները կուղղվեն ԵՄ-Վրաստան Ասոցացման համաձայնագրի և շարժունակության մասին համաձայնագրի հետ կապված բարեփոխումների իրականացմանն աջակցելուն», -ասվում է հաղորդագրութունում։
Փաստաթղթում նշվում է նաև, որ հատկացվող գումարները կարող են օգտագործվել  պետական կառավարման, գյուղատնտեսության ու գյուղական շրջանների զարգացման ուղղությամբ բարեփոխումների համար։

Евросоюз предоставит €100 млн Грузии на реформы и экономическое развитие
Евросоюз предоставит €100 млн Грузии на реализацию реформ и экономическое развитие. Об этом говорится в заявлении Еврокомиссии, передает ТАСС.
"Еврокомиссия приняла новый пакет помощи для Грузии объемом в €100 млн. Эти деньги поддержат реформы, связанные с соглашением об ассоциации ЕС-Грузия и соглашением о мобильности", - отмечается в документе.
В нем поясняется, что выделяемые средства помогут провести реформы в секторах государственного управления, сельского хозяйства и развития сельских районов.