Ժամը 11։00-ի դրությամբ քվեարկությանը մասնակցել է 201 հազ. 259 ընտրող
Ժամը 11։00-ի դրությամբ Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեին մասնակցել է ընտրողների իրավունք ունեցողների 7.84%-ը կամ 201 հազ. 259 ընտրող։ Այս մասին այսօր ԿԸՀ մամուլի կենտրոնում հայտնեց ՀՀ հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Լաուրա Գալստյանը։
Առավել մանրամասնելով՝ նա նշեց, որ Երևանում քվեարկությանը մասնակցած քաղաքացիների թիվը կազմել է 66 հազ. 40 ընտրող կամ քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 7.81%-ը, Արագածոտնի մարզում՝ 8 հազ. 249 ընտրող կամ դրա իրավունքն ունեցող քաղաքացիների 7.15%-ը։
Արարատի մարզում քվեարկությանը մասնակցել է  23 հազ. 886 ընտրող կամ 10.97%-ը, Արմավիրում՝  20 հազ. 863 կամ 9.09%, Գեղարքունիքում՝ 14 հազ. 50 ընտրող կամ նրանց 7.48%-ը, Լոռու մարզում՝ 13 հազ. 135 կամ 5.52%, Կոտայքում՝ 18 հազ. 520 ընտրող կամ 7.86%, Շիրակի մարզում՝ 10 հազ. 432 կամ 4.52%-ը, Սյունիքի մարզում՝ 13 հազ. 160 ընտրող կամ 12.02%, Վայոց Ձորի մարզում՝ 3 հազ. 802 կամ 8.06% և Տավուշի մարզում՝ 9122 կամ 8.33%:

По положению на 11:00 в референдуме приняло участие 7.84% избирателей
По положению на 11:00 в референдуме по конституционным реформам в Республике Армения приняло участие 7.84% имеющих право на голосование или 201 тыс 259 человек. Об этом сообщила заместитель председателя избирательной комиссии Республики Армения Лаура Галстян.
Уточнив, она отметила, что число граждан, принявших участие в голосовании в Ереване, составило 66 тыс 40 голосов или 7,81% избирателей, в Арагацотне - 8 тыс 249 из избирателей или 7,15% имеющих право на голосование.
В Араратской области в голосовании приняли участие 23 тыс 886 человек или 10,97%, в Армавире - 20 тыс 863 человек или 9,09%, В Гегаркунике - 14 тыс 50 человек или 7.48 % избирателей, в Лорийской обалсти - 13 тыс 135 человек или 5,52% избирателей, в Котайкской области - 18 тыс 520 человек или 7,86% избирателей, в Ширакской области - 10 тыс 432 человек или 4,52% избирателей, в Сюникской области - 13 тыс 160 человек или 12,02% избирателей , в Вайоц Дзоре - 3 тыс. 802 или 8,06%, в Тавушской области – 9122 или 8,33%.