Հիլարի Քլինթոնն աղետ կդառնա ԱՄՆ անվտանգության համար. Ջեբ Բուշ
ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցության ներկայացուցիչ Հիլարի Քլինթոնի նախագահի պաշտոնում ընտրվելը երկրի համար աղետ կդառնա: Այս մասին հայտարարել է Ֆլորիդա նահանգի նախկին նահանգապետ Ջեբ Բուշը, ով նույնպես հավակնում է պետության ղեկավարի պաշտոնին, գրում է РИА Новости-ն։
«Քլինթոնն աղետ է ազգային անվտանգության համար»,- ասել է Բուշը Նորթ Չարլսթոն քաղաքում հանրապետական թեկնածուների հեռուստաբանավեճի ընթացքում։
Բուշը ԱՄՆ նախկին պետքարտուղարին մեղադրել է նրանում, որ վերջինս պատասխանատվություն է կրում Լիբիայի Բենգազի քաղաքում ամերիկյան հյուպատոսության վրա ահաբեկչական հարձակման, Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների «վերբեռնման» համար: «Նա աղետ կլինի ԱՄՆ-ի համար»,- ասել է Բուշը:

Джеб Буш назвал Хиллари Клинтон катастрофой для безопасности США
Избрание представительницы Демократической партии Хиллари Клинтон на пост президента США станет для страны катастрофой. Об этом, как передает РИА Новости, заявил бывший губернатор штата Флорида Джеб Буш, претендующий на пост главы государства от Республиканской партии.
"Клинтон является катастрофой для национальной безопасности", - сказал он в ходе республиканских теледебатов в городе Норт-Чарльстон.
Младший из политического клана Бушей обвинил бывшего госсекретаря США в том, что она "несет ответственность за нападение террористов на американское консульство в ливийском городе Бенгази, за "перезагрузку" отношений с Россией". "Она будет кошмаром для США", - сказал он.