Հիլարի Քլինթոնն աղետ կդառնա ԱՄՆ անվտանգության համար. Ջեբ Բուշ
ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցության ներկայացուցիչ Հիլարի Քլինթոնի նախագահի պաշտոնում ընտրվելը երկրի համար աղետ կդառնա: Այս մասին հայտարարել է Ֆլորիդա նահանգի նախկին նահանգապետ Ջեբ Բուշը, ով նույնպես հավակնում է պետության ղեկավարի պաշտոնին, գրում է РИА Новости-ն։
«Քլինթոնն աղետ է ազգային անվտանգության համար»,- ասել է Բուշը Նորթ Չարլսթոն քաղաքում հանրապետական թեկնածուների հեռուստաբանավեճի ընթացքում։
Բուշը ԱՄՆ նախկին պետքարտուղարին մեղադրել է նրանում, որ վերջինս պատասխանատվություն է կրում Լիբիայի Բենգազի քաղաքում ամերիկյան հյուպատոսության վրա ահաբեկչական հարձակման, Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների «վերբեռնման» համար: «Նա աղետ կլինի ԱՄՆ-ի համար»,- ասել է Բուշը:

Jeb Bush: Clinton is a Disaster for National Security
If the representative of the Democratic Party, Hillary Clinton is elected the US president it would be a disaster for the country. The former governor of Florida Jeb Bush, running for the presidency from the Republican Party said, RIA Novosti reports.
"Clinton is a disaster for the national security," he said during a national television debate in North Charleston.
The youngest of the Bush political clan accused the former US Secretary of State that she "is responsible for the terrorist attack on the US consulate in the Libyan city of Benghazi, for the "reset" of relations with Russia." "It will be a nightmare for the United States," he said.