Սահմանին արձանագրվել է հակառակորդի ակտիվության նկատելի աճ. ԼՂՀ ՊՆ
Փետրվարի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին արձանագրվել է հակառակորդի ակտիվության նկատելի աճ: Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը տարբեր տրամաչափի հրաձգային /”AK” ինքնաձիգերից, «ДШК»  գնդացիրներից, «СВД» և «Իստիգլալ» տիպի դիպուկահար հրացաններից /, հրետանային /60 և 82 մմ-ոց ականանետերից / և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետերից /«ՀԱՆ-17»/ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու նպատակով դիմել են կանխարգելիչ քայլերի և վստահորեն ապահովել առաջնային բնագծի պաշտպանությունը:

On February 1, and on the night of February 2 at the contact line of Karabakh and Azerbaijani forces an increase in the activity of the Azerbaijani Armed Forces was registered, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
According to the operative data of the NKR Defense Army, during this period the Azerbaijani Armed Forces with small arms of various calibers, artillery weapons, as well as automatic mounted grenade launchers ("AGS-17") shoot 900 shots in the direction of Armenian positions.
"The frontline units of NKR Defense Army to suppress the enemy's offensive resorted to preventive measures, to ensure the safety of the frontline," the statement of NKR Defense Ministry said.