Սահմանին արձանագրվել է հակառակորդի ակտիվության նկատելի աճ. ԼՂՀ ՊՆ
Փետրվարի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին արձանագրվել է հակառակորդի ակտիվության նկատելի աճ: Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը տարբեր տրամաչափի հրաձգային /”AK” ինքնաձիգերից, «ДШК»  գնդացիրներից, «СВД» և «Իստիգլալ» տիպի դիպուկահար հրացաններից /, հրետանային /60 և 82 մմ-ոց ականանետերից / և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետերից /«ՀԱՆ-17»/ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու նպատակով դիմել են կանխարգելիչ քայլերի և վստահորեն ապահովել առաջնային բնագծի պաշտպանությունը:

Карабах: оперативная сводка
Накануне, 1 февраля, и в ночь на 2 февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил зарегистрирован заметный рост активности ВС Азербайджана, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Согласно оперативным данным Армии обороны НКР, за указанный период ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра (автоматов "АК", пулеметов "ДШК", снайперских винтовок "СВД" и "Истиглал"), артиллерийского оружия (60-и и 82-миллиметровых винтовок), а также из автоматических станковых гранатометов ("АГС-17") произвели в направлении армянских позиций свыше 900 выстрелов.
"Передовые подразделения Армии обороны НКР с целью подавления наступательных действий противника прибегли к профилактическим мерам, с уверенностью обеспечив оборону  передового рубежа", – говорится в сообщении.