Բլումբերգը չի բացառել ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում իր առաջադրումը
Նյու Յորքի նախկին քաղաքապետ, միլիարդատեր Մայքլ Բլումբերգը հաստատել է, որ մտածում է ԱՄՆ նախագահի ընտրություններում իր թեկնածությունն առաջադրելու հնարավորության մասին։
Financial Times-ին տված հարցազրույցում Bloomberg հեղինակավոր լրատվական գործակալության սեփականատերն ընտրություններին իր հնարավոր մասնակցության մասին հարցին պատասխանել է, որ «ուսումնասիրում է բոլոր տարբերակները»։
Առաջին անգամ ընտրություններին Բլումբերգի հնարավոր մասնակցության մասին հայտնի էր դարձել հունվարի վերջին, երբ այդ մասին գրել էր New York Times-ը՝ հղում անելով միլիարդատիրոջ ընկերներին ու խորհրդականներին։
Ենթադրվում է, որ Բլումբերգը կառաջադրվի որպես անկախ թեկնածու և անձամբ կֆինանսավորի իր նախընտրական արշավը։ Նա Հանրապետական կուսակցությունից պաշտոնապես դուրս է եկել 2007 թվականին։

Блумберг не исключил свое выдвижение на пост президента США
Бывший мэр Нью-Йорка, миллиардер Майкл Блумберг, подтвердил, что обдумывает возможность выдвинуть свою кандидатуру на выборах президента США.
В интервью Financial Times основатель и владелец информационного агентства Bloomberg на вопрос о своем возможном участии в выборах ответил, что "рассматривает все варианты", передает BBC.
Впервые о возможном участии Майкла Блумберга в выборах стало известно в конце января, когда об этом со ссылкой на друзей и советников миллиардера написала газета New York Times.
Предполагается, что Блумберг выдвинется независимым кандидатом, сам будет спонсировать свою предвыборную кампанию.