Կայացել է ԼՂՀ դատախազության կոլեգիայի նիստ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 11-ին մասնակցել է ԼՂՀ դատախազության 2015 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
Համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել գլխավոր դատախազ Արթուր Մոսիյանը, կառույցի պատասխանատու ներկայացուցիչներ:
Երկրի ղեկավարը 2015 թվականին դատախազության գործունեությունը, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
Նախագահի բնութագրմամբ՝ ողջ իրավապահ համակարգի համագործակցության արդյունքում հանցավորության դեմ պայքարի ուղղությամբ իրականացվել է քրտնաջան եւ մեծ համատեղ աշխատանք, ինչի շնորհիվ մեր հանրապետությունում ապահովվել է հասարակական անվտանգության բարձր մակարդակ:
Միեւնույն ժամանակ, Նախագահ Սահակյանն անդրադարձել է համակարգում առկա մի շարք խնդիրների, կարեւորել դրանց արդյունավետ լուծումը:
<<Անցած տարիների ընթացքում մենք մեկ անգամ եւս համոզվեցինք, որ հասել ենք մեր երկրի կայուն զարգացմանը եւ մեր ավանդույթների շնորհիվ շահեկանորեն տարբերվում ենք բարեխղճությամբ ու օրենքի հանդեպ ունեցած հարգանքով: Դա այն արժեքն է, որն անհրաժեշտ է պահպանել>>,- իր խոսքում ընդգծել է Բակո Սահակյանը:

Reporting Meeting of the Board of the NKR Prosecutor's Office
On February 11 Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook at the reporting meeting of the NKR Public Prosecutor's Office summarizing the results of the structure's activities in 2015.
Prosecutor general Arthur Mosiyan and responsible officials of the structure delivered corresponding reports.
The Head of the State rated the overall activity of Public Prosecutor's Office as satisfactory.
According to the President as a result of cooperation within the entire legal system great and diligent work has been carried out in fighting against crime, as a result of which a high level of public security was maintained in the republic.
At the same time President Sahakyan touched upon a range of issues the system faced noting the significance of their efficient solution.
"Over the past years we once again came to the conviction that we had achieved a stable development of our country and due to our traditions we have comparative advantages in terms of conscientiousness and respect for the law. This is the value, which should be maintained", emphasized Bako Sahakyan in his speech.