Կայացել է ԼՂՀ դատախազության կոլեգիայի նիստ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 11-ին մասնակցել է ԼՂՀ դատախազության 2015 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
Համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել գլխավոր դատախազ Արթուր Մոսիյանը, կառույցի պատասխանատու ներկայացուցիչներ:
Երկրի ղեկավարը 2015 թվականին դատախազության գործունեությունը, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
Նախագահի բնութագրմամբ՝ ողջ իրավապահ համակարգի համագործակցության արդյունքում հանցավորության դեմ պայքարի ուղղությամբ իրականացվել է քրտնաջան եւ մեծ համատեղ աշխատանք, ինչի շնորհիվ մեր հանրապետությունում ապահովվել է հասարակական անվտանգության բարձր մակարդակ:
Միեւնույն ժամանակ, Նախագահ Սահակյանն անդրադարձել է համակարգում առկա մի շարք խնդիրների, կարեւորել դրանց արդյունավետ լուծումը:
<<Անցած տարիների ընթացքում մենք մեկ անգամ եւս համոզվեցինք, որ հասել ենք մեր երկրի կայուն զարգացմանը եւ մեր ավանդույթների շնորհիվ շահեկանորեն տարբերվում ենք բարեխղճությամբ ու օրենքի հանդեպ ունեցած հարգանքով: Դա այն արժեքն է, որն անհրաժեշտ է պահպանել>>,- իր խոսքում ընդգծել է Բակո Սահակյանը:

Состоялось заседание коллегии Прокуратуры НКР
11 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в заседании коллегии Прокуратуры НКР по подведению итогов деятельности в 2015 году, сообщает пресс-служба президента НКР.
С соответствующими докладами выступили генеральный прокурор Артур Мосиян, ответственные работники структуры.
Глава государства в целом дал удовлетворительную оценку работе Прокуратуры в 2015 году.
По словам президента, в результате взаимодействия всей правоохранительной системы была проведена совместная кропотливая и масштабная работа по борьбе с преступностью, благодаря чему в республике обеспечен высокий уровень общественной безопасности.
Вместе с тем президент Саакян затронул ряд существующих в системе проблем, отметил важность их эффективного решения.
"За прошедшие годы мы вновь убедились в том, что достигли стабильного развития нашей страны и благодаря нашим традициям выгодно отличаемся добросовестностью и уважением к закону. Это ценность, которую необходимо беречь", - подчеркнул в своей речи Бако Саакян.