Բոլիվիայում կառնավալն արդեն 52 մարդու կյանք է խլել
Բոլիվիայում կառնավալի 4 օրրվա ընթացքում 52 մարդ է մահացել։ Այս մասին հայտարարել է երկրի ներքին գործերի նախարար Կառլոս Ռոմերոն, փոխանցում է lenta.ru։
Մահերի մեծ մասը կապված է ալկոհոլի չարաշահման հետ, որը «գետի նման հոսում է» կառնավալների ժամանակ զանգվածային զբոսանքների ընթացքում։ Նախարարի խոսքով՝ պատճառների թվում են սպանությունները, ինքնասպանությունները, բռնությունը կանանց նկատմամբ և մահվան ելքով ճանապարհատրանսպորտային պատահարները։
2014 թվականին Բոլիվիայում կառնավալը 70 մարդու կյանք էր խլել։ Նրանց մի մասը մահացել էին հետիոտների համար նախատեսված կամրջի փլուզման պատճառով:։

Четыре дня карнавала в Боливии унесли жизни 52 человек
За четыре дня карнавала в Боливии погибли 52 человека. Об этом заявил министр внутренних дел страны Карлос Ромеро, передает lenta.ru.
Большинство смертей так или иначе связаны с чрезмерным употреблением алкоголя, который "течет рекой" в ходе массовых гуляний на популярных карнавалах. По словам министра, среди причин - "убийства, самоубийства, насилие в отношении женщин" и ДТП со смертельным исходом.
В 2014 году карнавал в Боливии унес жизни 70 человек. Часть из них погибла при обрушении пешеходного моста, который разрушился под тяжестью толпы, десятки человек получили ранения.