Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը` խորհրդարանի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջեւ կապերի խորացմանն ու զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ ՀՀ եւ ԼՂՀ խորհրդարանների միջեւ փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ հույս հայտնելով, որ արձանագրված դրական դինամիկան կպահպանվի նաեւ ապագայում:

Президент НКР принял делегацию НС Республики Армения
11 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию Национального собрания Республики Армения во главе с председателем парламента Галустом Саакяном, сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся углубления и развития связей между законодательными органами двух армянских республик.
Президент Саакян с удовлетворением отметил, что взаимодействие парламентов РА и НКР находится на высоком уровне, выразив надежду, что положительная динамика сохранится и в будущем.