Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը` խորհրդարանի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջեւ կապերի խորացմանն ու զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ ՀՀ եւ ԼՂՀ խորհրդարանների միջեւ փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ հույս հայտնելով, որ արձանագրված դրական դինամիկան կպահպանվի նաեւ ապագայում:

Bako Sahakyan Received the Delegation of the Republic of Armenia
On 11 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the delegation of the Republic of Armenia's National Assembly headed by its chairman Galoust Sahakyan.
Issues related to further deepening and developing ties between the parliaments of the two Armenian states were discussed during the meeting.
President Sahakyan noted with satisfaction that cooperation between the RA and NKR parliaments was on a high level expressing hope that the registered positive dynamics would be maintained in the future too.