Վիկտոր Յանուկովիչը մտադիր է վերադառնալ Ուկրաինա
Ուկրաինայի նախկին նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչը, ով հեռացել է երկրից Մայդանից հետո, մտադիր է վերադառնալ երկիր և իր պաշտոնին: Այդ մասին հայտարարել է նրա փաստաբանը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Նա մտադիր է վերադառնալ Ուկրաինա, և դրա համար կձեռնարկվեն անհրաժեշտ իրավական քայլերը: Յանուկովիչը վայր չի դրել նախագահի լիազորությունները և չի հրաժարվել իշխանությունից: Նրա հեռացման գործընթացն իրականացվել է Ուկրաինայի Սահմանադրության կոպիտ խախտմամբ»,- ասել է փաստաբանը:
Նրա խոսքերով, Յանուկովիչը չի գտնվում միջազգային հետաքննության մեջ, սակայն Ուկրաինա վերադառնալ այս պահին չի կարող:

Янукович намерен вернуться в Украину
Виктор Янукович, покинувший пост президента Украины во время Майдана, намерен вернуться в страну и на свой пост. Об этом, как передает ТАСС, сообщил его адвокат.
"У него есть намерение вернуться на Украину, и для этого будут предприниматься правовые шаги. Янукович с себя полномочий президента не слагал и не самоустранялся от руководства страной. Процедура отстранения его с должности была проведена с грубым нарушением конституции Украины", - сказал он в интервью изданию "Главком".
Адвокат отметил, что на сегодняшний день в международном розыске Янукович отсутствует, но на сегодня существует угроза его жизни и безопасности на Украине.