Հարավային Կորեայի խորհրդարանում օրենքի քննարկման համաշխարհային ռեկորդ է սահմանվել
Հարավային Կորեայի ընդդիմությունն օրինագծի քննարկման համաշխարհային ռեկորդ է սահմանել՝ ամբիոնից ելույթ ունենալով 192 ժամ, հայտնում է BBC-ն։
Դեմոկրատական Տոբուրո կուսակցության ներկայացուցիչները, միտումնավոր ձգձգելով ահաբեկչությանը հակազդելու մասին օրենքի ընդունումը, որը նրանց կարծիքով՝ սահմանափակում է քաղաքացիների ազատությունն ու հատուկ ծառայություններին տալիս նամակագրության գաղտնիությունը խախտելու լիազորություն, միմյանց փոխարինել են ամբիոնում՝ յուրաքանչյուրը մի քանի ժամ ելույթ ունենալով։
Նրանցից մի քանիսը՝ չիմանալով ինչ խոսել, երգել են, իսկ պատգամավորներից մեկը նույնիսկ գլուխներ է կարդացել Ջորջ Օրուելի «1984» վեպից։
Քննարկման ձգձգման նախկին համաշխարհային ռեկորդը սահմանվել էր կանադացի խորհրդարանականների կողմից 2011 թվականին։ Այդ ժամանակ նրանք օրինագծի ընդունումը ձգձգել էին 57 ժամով։

The South Korean Parliament Set World Record of Discussion of the Law
The opposition in the parliament of South Korea set a world record for the discussion of the bill, the speeches lasting for 192 hours, BBC reports.
Representatives of the Democratic Party Toburo deliberately delaying the adoption of counter-terrorism law, which, in their view, limits the personal freedom of citizens and authorizes intelligence services to violate the privacy of correspondence, spoke for a few hours each.
Some of them, not knowing what to say, were singing, and one member even read chapters from George Orwell's novel "1984".