«Իսլամական պետության» գրոհայինները փորձել են մուտք գործել Իրանի տարածք
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման գրոհայինները փորձել են մուտք գործել Իրանի տարածք: Այս մասին հայտարարել է Իրանի գրունտային ուժերի հրամանատար, գեներալ Ահմադ Ռեզա Փոորդաստանն երկուշաբթի օրը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում կատարելով  Tasnim գործակալությանը:
«Փետրվար և մարտ ամիսներին ԻՊ-ի գրոհայինները մտել են Իրանի տարածք. երկու ահաբեկիչներ, որոնց մոտ հայտնաբերվել են մահապարտների համար նախատեսված գոտիներ անմիջապես ոչնչացվել են ցամաքային ուժերի կողմից», - ասել է Փոորդաստանը:
Նա  մանրամասն չի նշել, թե  երկրի որ մասում է իրականացվել հարձակումը, սակայն ասել է, որ սահմաններին այս պահին վտանգ չի սպառնում:

Боевики ИГ попытались проникнуть на территорию Ирана
Боевики террористической группировки "Исламское государство" предпринимали попытки проникнуть на территорию Ирана. Об этом заявил командующий сухопутными войсками Ирана Амир Ахмад Реза Пурдастан в понедельник, передает РИА Новости, ссылаясь на агентство Tasnim.
"В феврале-марте боевики ИГ проникли на территорию Ирана, два террориста, у которых были пояса смертников, были незамедлительно уничтожены сухопутными силами", - сказал Пурдастана.
Иранский военный не уточнил, в какой части страны было осуществлено нападение, но отметил, что границам в данный момент ничто не угрожает.