Էրդողանը հայց է ներկայացրել գերմանացի հեռուստահաղորդավարի դեմ
Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը հայց է ներկայացրել գերմանացի հեռուստահաղորդավար Յան Բեմերմանի դեմ, հայտնում է Reuters-ը:
Մարտի 31-ին ZDF հեռուստաալիքի Neo Magazin Royale հաղորդման ժամանակ Բեմերմանը Էրդողանին նվիրված բանաստեղծություն է կարդացել: Այդ կապակցությամբ Թուրքիայի ղեկավարությունը նոտա է հղել Գերմանիային՝ պահանջելով հաղորդավարի նկատմամբ սկսել քրեական հետապնդում:
Թուրքիայի նախագահը հայտնի է քննադատության հանդեպ իր հիվանդագին արձագանքով: Թուրքիայի 1845 քաղաքացու դեմ հետաքննություն է սկսվել Էրդողանին վիրավորելու մեղադրանքով:

Эрдоган подал иск против немецкого телеведущего
Президент Турции Тайип Эрдоган подал иск против немецкого телеведущего Яна Бемерманна, прочитавшего в эфире канала ZDF оскорбительное стихотворение про турецкого лидера, передает РИА Новости со ссылкой на Reuters.
31 марта в эфире передачи "Neo Magazin Royale" телеканала ZDF Бемерманн прочитал стихотворение, посвященное Эрдогану. В связи с этим турецкое руководство направило ФРГ ноту с требованием начать уголовное преследование ведущего.
Турецкий президент известен своей болезненной реакцией на критику. В отношении 1845 граждан страны ведется расследование по обвинению их в оскорблении Эрдогана.