Վրաստանը մարտունակության բարձրացման նոր փուլ է սկսում
Վրաստանը ռազմական միավորումների մարտունակության բարձրացման նոր փուլ է սկսում: Այս մասին, ինչպես փոխանցում է apsny.ge-ը, հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին:
Նրա խոսքերով՝ վրաց-ամերիկա-բրիտանական համատեղ զորավարժություններն Արևմուտքի հետ գործընկերության վառ օրինակ են:
«Դա Արևմուտքի հետ մեր գործընկերության բավական վառ օրինակ է: Կարևոր է Վրաստանի մարտունակության բարձրացումը: Մենք ռազմական բարեփոխումների էական փուլ ենք անցել, երբ վրացական զորամիավորումներն առավելագույնս համատեղելի են ՆԱՏՕ-ի չափանիշների հետ: Դա Վրաստանի կամքի դրսևորումն է և բնակչության  ինքնիշխան որոշումը  երկրի արտաքին քաղաքական ուղղության հարցում»,- հայտարարել է Վրաստանի վարչապետը՝ ընդգծելով, որ այդ զորավարժություններն ինչ-որ մեկի դեմ ուղղված չեն:

Грузия начинает новый этап усиления обороноспособности
Грузия начинает новый этап усиления обороноспособности своих военных соединений, на что направлены проводящиеся военные учения. Об этом, как передает "Грузия online", заявил премьер-министр Грузии Георгий Квирикашвили.
Он отметил, что совместные грузино-американо-британские военные учения являются ярким примером партнерства с Западом.
"Это довольно яркий пример нашего партнерства с Западом. Важно повышение обороноспособности Грузии. Мы прошли значительный этап военной реформы Грузии, когда грузинские военные соединения максимально совместимы со стандартами НАТО. Это выражение непоколебимой воли Грузии и суверенного решения населения по поводу внешнеполитического вектора страны. Любой вопрос по поводу этого вектора, считаю, является необъективным и неуместным. Эти учения не направлены против кого-либо", - заявил премьер.