Լոնդոնի նախկին քաղաքապետը հաղթել է Էրդողանի մասին վիրավորական բանաստեղծության մրցույթում
Բրիտանական Spectator ամսագիրն ամփոփել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի մասին ամենավիրավորական բանաստեղծության մրցույթի արդյունքները: Հաղթող է ճանաչվել Լոնդոնի նախկին քաղաքապետ Բորիս Ջոնսոնը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Թուրքիայի նախագահի մասին քառատողը նախկին քաղաքապետը ներկայացրել է շվեյցարական պարբերականին տված հարցազրույցի ժամանակ, այն վերաբերել է «սիրուն, որը ծաղկել է թուրք նախագահի և այծի միջև»: Ջոնսոնը նշել է, որ նա, ով ցանկանում է կոպիտ կատակ անել Թուրքիայի նախագահի հասցեին, պետք է հնարավորություն ունենա անելու դա ցանկացած եվրոպական երկրում:
Մրցույթում հաղթանակի համար նախկին քաղաքապետը կստանա 1000 ֆունտ ստեռլինգ:
Բրիտանական ամսագիրը մրցույթը սկսելու մասին հայտարարել էր գերմանացի երգիծաբան և հաղորդավար Յան Բեմերմանի նկատմամբ ուղիղ եթերում Էրդողանի մասին վիրավորական բանաստեղծություն կարդալու պատճառով քրեական հետաքննություն սկսելուց հետո:

Экс-мэр Лондона победил в конкурсе на обидное стихотворение для Эрдогана
Британский журнал Spectator подвел итоги конкурса на самое оскорбительное стихотворение для президента Турции Тайипа Эрдогана, победителем его стал бывший мэр Лондона Борис Джонсон, передает РИА Новости.
Четверостишие о президенте Турции бывший градоначальник представил в интервью швейцарскому изданию, оно касалось "любви, которая расцвела между турецким президентом и козлом". Джонсон отметил, что тот, кто хочет грубо шутить по поводу Эрдогана, должен иметь возможность сделать это в любой европейской стране.
За победу в конкурсе бывший градоначальник Лондона получит тысячу фунтов стерлингов.
Британский журнал объявил о начале своего конкурса после истории с немецким сатириком и телеведущим Бемерманом, прочитавшим в эфире стихотворение про президента Турции. После этого Анкара направила в Берлин ноту с требованием начать уголовное преследование телеведущего. Позже канцлер Ангела Меркель заявила, что правительство санкционирует расследование против Бемермана.