Իրաքի զինված ուժերը մտել են ԻՊ-ի կողմից գրավված Էլ Ֆալուջա քաղաք
Իրաքի զինված ուժերը մտել են «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման գրոհայինների կողմից գրավված Էլ Ֆալուջա քաղաք: Այս մասին հայտնել է քաղաքի ազատագրման գործողության հրամանատար Աբդել Վահաբ աս-Սաիդին:
Նրա խոսքերով՝ չնայած այս ուղղությամբ զգալի առաջընթաց է գրանցվել, սակայն ծայրահեղականները նախկինի պես շարունակում են դիմադրություն ցուցաբերել:
Տարբեր տվյալների համաձայն՝ Էլ Ֆալուջայում այժմ կա 50-90 հազար բնակչություն, որին ԻՊ օգտագործում է որպես կենդանի պատնեշ կառավարական զորքերի գրոհը հետ մղելու համար:

Иракские войска вошли в центр Эль-Фаллуджи
Подразделения вооруженных сил и полиции Ирака вошли в центральную часть города Эль-Фаллуджи, расположенного в 50 км от Багдада. Об этом сообщил командующий операцией генерал Абдель Ваххаб ас-Саиди, передает ТАСС.
Он отметил, что на этом направлении был достигнут значительный прогресс, однако экстремисты по-прежнему оказывают сопротивление.
На прошлой неделе войскам удалось установить контроль над 80% окрестностей Эль-Фаллуджи и уничтожить свыше 100 террористов. В Эль-Фаллудже, по информации разных источников, находится сейчас от 50 тыс. до 90 тыс. жителей. Главари ИГ разместили на ее окраинах снайперов, которые ведут огонь по беженцам, пытающимся вырваться из города.