Թուրքիան չի ափսոսում խոցված ռուսական ռմբակոծիչի համար, բայց վշտացած է
Թուրքիայի էկոնոմիկայի նախարար Նիհաթ Զեյբեքչին հայտարարել է, որ Թուրքիան չի ափսոսում անցած տարի խոցված ռուսական ռմբակոծիչի հետ կապված միջադեպի համար, բայց «վշտացած է» այդ առնչությամբ, հայտնում է Hurriyet Daily News-ը:
«Մենք ափսոսանք չենք զգում, բայց վշտացած ենք: Ենթադրում ենք, որ նրանք ևս վշտացած են թուրքական օդային տարածքը մտադրված խախտելու առիթով»,- հայտարարել է նախարարը:
Նա նաև նշել է, որ Մոսկվայի և Անկարայի միջև կոնֆլիկտը բացասական հետևանքներ է ունեցել երկու կողմերի համար էլ, և առավել խելամիտ ելքն այդ իրավիճակում «հարաբերությունները հնարավորինս շուտ կարգավորելն է»:
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայի և ՌԴ-ի հարաբերությունները սրվել են թուրք-սիրիական սահմանին ռուսական Սու-24 ինքնաթիռի խոցումից հետո:

Turkish Economy Minister on the Downed Russian Jet: We don’t Feel Regret, but We’re Sad
Turkey has no regrets over the downing of a Russian jet last year but is "sad about the result," Turkish Economy Minister Nihat Zeybekci said, Hurriyet reports.
"The killing of the Russian pilot with the downing of the jet is an extremely sad issue. It’s an issue that we are sad about," Zeybekci said.
According to him, in diplomatic means apologizing is something different, adding: "We don’t feel regret, but we’re sad. They should also be sad. We are guessing that they are also sad for the intentional violation of Turkish airspace."