Վրաստանը սպասումներ ունի ՆԱՏՕ-ի առաջիկա գագաթաժողովից
Վրացական կողմը Վարշավայում սպասվելիք ՆԱՏՕ գագաթաժողովից ակնկալում է լսել  Ալյանսին ինտեգրվելու գործընթացում ձեռքբերված առաջընթացի մասին  և հույս ունի, որ գագաթաժողովից հետո կունենա երկկողմ ռազմական և քաղաքական համագործակցության խորացում: Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությանը տված հարցազրույցում նշել է Վրաստանի Խորհրդարանի արտաքին հանձնաժողովի նախագահ Տեդո Ջապարիձեն:
«Մենք հույս ունենք, որ Վարշավայում կընդգծվեն մեր գրանցած զարգացումները, հույս ունենք, որ ՆԱՏՕ-Վրաստան քաղաքական համագործակցությունն ավելի ինտենսիվ կդառնա և այդ կառույցի հետ ավելի լայնամասշտաբ կլինի ռազմական համագործակցությունը: Գագաթաժողովին կքննարկվի քաղաքականության և անվտանգության հարցերով երկկողմ հարաբերությունների հարցը»,- մասնավորապես նշել է Ջապարիձեն:
Պատգամավորը չի բացառել, որ առաջիկա գագաթաժողովին Վրաստանը կա՛մ գործողությունների նոր փաթեթ կստանա, կա՛մ նախորդ փաթեթը կդառնա ավելի կոմպլեքսային:

Georgia may Get a New Package of Measures at NATO Summit
The Georgian side expects to hear at the Warsaw summit of NATO about the country's progress towards integration into the Alliance and hopes that after the summit will deepen political and military bilateral cooperation, the Chairman of the Foreign Relations Committee of the Parliament of Georgia Tedo Japaridze told RIA Novosti.
"We hope that Warsaw will emphasize the progress made, we hope that political cooperation between NATO and Georgia will become more intensive, and there will be more large-scale military cooperation with this organization," Japaridze said.
The deputy did not rule out that at the forthcoming summit, Georgia can get a new package of measures.