Վրաստանը սպասումներ ունի ՆԱՏՕ-ի առաջիկա գագաթաժողովից
Վրացական կողմը Վարշավայում սպասվելիք ՆԱՏՕ գագաթաժողովից ակնկալում է լսել  Ալյանսին ինտեգրվելու գործընթացում ձեռքբերված առաջընթացի մասին  և հույս ունի, որ գագաթաժողովից հետո կունենա երկկողմ ռազմական և քաղաքական համագործակցության խորացում: Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությանը տված հարցազրույցում նշել է Վրաստանի Խորհրդարանի արտաքին հանձնաժողովի նախագահ Տեդո Ջապարիձեն:
«Մենք հույս ունենք, որ Վարշավայում կընդգծվեն մեր գրանցած զարգացումները, հույս ունենք, որ ՆԱՏՕ-Վրաստան քաղաքական համագործակցությունն ավելի ինտենսիվ կդառնա և այդ կառույցի հետ ավելի լայնամասշտաբ կլինի ռազմական համագործակցությունը: Գագաթաժողովին կքննարկվի քաղաքականության և անվտանգության հարցերով երկկողմ հարաբերությունների հարցը»,- մասնավորապես նշել է Ջապարիձեն:
Պատգամավորը չի բացառել, որ առաջիկա գագաթաժողովին Վրաստանը կա՛մ գործողությունների նոր փաթեթ կստանա, կա՛մ նախորդ փաթեթը կդառնա ավելի կոմպլեքսային:

Грузия в ожидании саммита НАТО
Грузинская сторона ожидает услышать на Варшавском саммите НАТО о достигнутом страной прогрессе на пути интеграции в Альянс и надеется, что после саммита произойдет углубление политического и военного двустороннего сотрудничества, заявил в интервью РИА Новости председатель комитета по внешним связям парламента Грузии Тедо Джапаридзе.
"Мы надеемся, что в Варшаве будет подчеркнут достигнутый прогресс, надеемся, что станет более интенсивным политическое сотрудничество между НАТО и Грузией, и станет более широкомасштабным военное сотрудничество с этой организацией. Тема двусторонних отношений в направлении политики и безопасности будет рассмотрена на саммите", - заявил Джапаридзе.
Депутат не исключил, что на предстоящем саммите Грузия может получить новый пакет мер, либо прежний полученный пакет мер может стать более комплексным.