Բունդեսթագի պատգամավորը կոչ է անում Եվրոպային պատժամիջոցներ կիրառել Թուրքիայի դեմ
Գերմանիայի կանաչների կուսակցության համանախագահ Ջեմ Օզդեմիրը կոչ է արել Եվրոպային պատժամիջոցներ կիրառել Թուրքիայի նկատմամբ՝ միաժամանակ զգուշացնելով Գերմանիայում թուրք ազգայնականներից բխող վտանգի մասին:
«Երբ ժողովրդավարությունը, օրենքի գերակայությունը և մարդու իրավունքներն անտեսվում են, ԵՄ-ն պետք է դիտարկի պատժամիջոցների հնարավորությունը նման ուժերի դեմ: Օրինակ, մենք կարող ենք սառեցնել հաշիվներն ու ակտիվները», - Օզդեմիրն ասել է Bild am Sonntag-ին տված հարցազրույցում:
Օզդեմիրի հայտարարությունը հնչել է այն բանից հետո, երբ Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանն ակնարկել է, որ հնարավոր է՝ հեղաշրջման ձախողված փորձի հետ կապված 13,000 ձերբակալվածները մահապատժի ենթարկվեն:

Депутат Бундестага предложил ввести санкции против Турции
Лидер оппозиционной немецкой партии "Зеленые", депутат Бундестага Джем Оздемир в интервью газете Bild am Sonntag предложил рассмотреть введение санкций против Турции.
По мнению политика, Европа должна отреагировать на ситуацию в Турции, где "царит произвол".
"Когда демократия, правовое государство и права человека отменяются, мы на уровне ЕС должны задуматься о санкциях в отношении непосредственного окружения тех, кто находится у власти. К примеру, можно заморозить счета и активы", - заявил Оздемир, как сообщает РИА Новости.
Депутат также выразил опасения, что в Германии растет угроза со стороны живущих в стране турецких националистов, которые подвержены влиянию Анкары.