Բունդեսթագի պատգամավորը կոչ է անում Եվրոպային պատժամիջոցներ կիրառել Թուրքիայի դեմ
Գերմանիայի կանաչների կուսակցության համանախագահ Ջեմ Օզդեմիրը կոչ է արել Եվրոպային պատժամիջոցներ կիրառել Թուրքիայի նկատմամբ՝ միաժամանակ զգուշացնելով Գերմանիայում թուրք ազգայնականներից բխող վտանգի մասին:
«Երբ ժողովրդավարությունը, օրենքի գերակայությունը և մարդու իրավունքներն անտեսվում են, ԵՄ-ն պետք է դիտարկի պատժամիջոցների հնարավորությունը նման ուժերի դեմ: Օրինակ, մենք կարող ենք սառեցնել հաշիվներն ու ակտիվները», - Օզդեմիրն ասել է Bild am Sonntag-ին տված հարցազրույցում:
Օզդեմիրի հայտարարությունը հնչել է այն բանից հետո, երբ Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանն ակնարկել է, որ հնարավոր է՝ հեղաշրջման ձախողված փորձի հետ կապված 13,000 ձերբակալվածները մահապատժի ենթարկվեն:

Co-head of Green Party Cem Ozdemir urged Europe to sanction Turkey over tyranny and cautioned against radical Turkish nationalists in Germany, Sputnik News reports.
"When democracy, rule of law and human rights are ignored, the EU should consider sanctions against those in power. For instance, we can freeze accounts and assets," Ozdemir suggested in an interview with Bild am Sonntag.
The statement of Ozdemir came after Turkish president Recep Tayyip Erdogan had recently hinted that his regime may execute the 13,000 people believed to be tied to the failed military coup in the country.
"There is, unfortunately, a form of Turkish PEGIDA [anti-immigration movement] in Germany that we must treat the same way as the group we already know of," he added.