Եվրոպային միասնական բանակ է պետք. Հունգարիայի վարչապետ
Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը հանդես է գալիս միասնական եվրոպական բանակ ստեղծելու օգտին, որը թույլ կտա ամրապնդել մայրցամաքի կայունությունն ու անվտանգությունը: Այս մասին հայտնում է Rosbalt-ը:
«Մեծ Բրիտանիան, որն աշխարհում 5-րդն տնտեսությունն  է, միջուկային տերություն է,  դուրս եկավ Եվրամիության կազմից: Այդ համատեքստում մեզ անհրաժեշտ է լրջորեն մտածել եվրոպական տարածությունում միասնական բանակ ստեղծելու մասին: Սակայն այն պետք է լինի ոչ թե ձևական, այլ աշխատունակ կառույց», - ասել է Հունգարիայի կառավարության ղեկավարը:
Ընդ որում նա նշել է, որ «Եվրոպան շարունակում է զգալ ՆԱՏՕ-ի կարիքը, որը կարող է մայրցամաքում խաղաղություն ապահովել»:

Премьер-министр Венгрии: Европе нужна единая армия
Премьер-министр Венгрии Виктор Орбан выступает за создание единой европейской армии, что позволит укрепить стабильность и безопасность на континенте, сообщает Rosbalt
''Великобритания, пятая по величине экономика в мире, ядерная держава вышла из состава Европейского Союза. В этом контексте, нам необходимо серьезно подумать о создании единой армии на европейском пространстве. Но это не должна быть формальная, а работоспособная структура, в которой использовался бы только один рабочий язык'', - отметил Орбан.
Глава венгерского правительства подчеркнул при этом, что ''Европа продолжает нуждаться в Североатлантическом альянсе НАТО, который в состоянии обеспечить мир на континенте''.