Վրաստանն ու Ադրբեջանը կհամագործակցեն պետական անվտանգության ոլորտում
Վրաստանի ու Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունները Բաքվում ստորագրել են համագործակցության մասին հուշագիր, տեղեկացնում է РИА Новости-ն՝ Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությանը հղումով:
Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայության պետ Վախթանգ Գոմելաուրիի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Բաքու՝ հանդիպելու իր ադրբեջանցի գործընկերների հետ:
Հաղորդվում է, որ հանդիպման ժամանակ կողմերը քննարկել են անվտանգության հարցերում փոխշահավետ համագործակցության հեռանկարները, այդ թվում նաև տեղեկատվության ու փորձի փոխանակման հարցը՝ տվյալ ոլորտում գործունեությունն ավելի արդյունավետ դարձնելու համար:

State Security Services of Georgia and Azerbaijan Signed a Memorandum
A memorandum on cooperation between the State Security Services of Azerbaijan and Georgia was signed in Baku, RIA Novosti reports with reference to the State Security Service of Azerbaijan.
The Georgian delegation arrived in Baku to meet with Azerbaijani counterparts, led by the head of the State Security Service of the country Vakhtang Gomelauri.
"At the meeting the sides discussed prospects of mutually beneficial cooperation in security issues, including the intensification of exchanges of experience and information for the effective organization of activities in this field. They signed a memorandum on cooperation between the State Security Service of Azerbaijan and the State Security Service of Georgia," the statement says.