Վրաստանն ու Ադրբեջանը կհամագործակցեն պետական անվտանգության ոլորտում
Վրաստանի ու Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունները Բաքվում ստորագրել են համագործակցության մասին հուշագիր, տեղեկացնում է РИА Новости-ն՝ Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությանը հղումով:
Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայության պետ Վախթանգ Գոմելաուրիի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Բաքու՝ հանդիպելու իր ադրբեջանցի գործընկերների հետ:
Հաղորդվում է, որ հանդիպման ժամանակ կողմերը քննարկել են անվտանգության հարցերում փոխշահավետ համագործակցության հեռանկարները, այդ թվում նաև տեղեկատվության ու փորձի փոխանակման հարցը՝ տվյալ ոլորտում գործունեությունն ավելի արդյունավետ դարձնելու համար:

Службы безопасности Грузии и Азербайджана подписали меморандум о сотрудничестве
Меморандум о сотрудничестве между службами государственной безопасности Азербайджана и Грузии подписан в Баку, сообщает РИА Новости со ссылкой на службу госбезопасности Азербайджана.
Грузинская делегация прибыла в Баку для встречи с азербайджанскими коллегами во главе с начальником Службы государственной безопасности страны Вахтангом Гомелаури.
"На встрече были обсуждены перспективы взаимовыгодного сотрудничества в вопросах безопасности, в том числе интенсификации обмена опытом и информацией для эффективной организации деятельности в этой сфере. В заключение был подписан меморандум о сотрудничестве между Службой государственной безопасности Азербайджана и Службой государственной безопасности Грузии", - говорится в сообщении.