Բրիտանիայի վարչապետը ծրագրում է հանդիպել Պուտինի հետ
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյի գրասենյակը հաստատել է, որ Մեյը ծրագրում է հանդիպել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ սեպտեմբերին՝ Չինաստանում կայանալիք G20-ի գագաթաժողովի շրջանակներում։
Ավելի վաղ Կրեմլի մամլո ծառայությունը հայտնել էր, որ Պուտինն ու Մեյը հեռախոսազրույց են անցկացրել և ծրագրել են մոտ ապագայում անձնական հանդիպում ունենալ։ Մամլո ծառայության տվյալներով՝ զրույցի ընթացքում կողմերը նաև պայմանավորվել են ակտիվացնել համատեղ աշխատանքը մի շարք ուղղություններով։ Նշվում է, որ հեռախոսազրույցը տեղի է ունեցել բրիտանական կողմի նախաձեռնությամբ։
G20-ի գագաթաժողովը կանցկացվի սեպտեմբերի 4-5-ը չինական Հանչժոուում՝ «Ինովացիոն, առողջ, փոխկապակցված և ներառական համաշխարհային տնտեսության կառուցումը» խորագրի ներքո։

Премьер Великобритании планирует встретиться с Путиным
Канцелярия премьер-министра Великобритании подтвердила, что Тереза Мэй планирует встретиться с президентом России Владимиром Путиным в сентябре в рамках саммита G20 в Китае, сообщает РИА Новости.
Ранее пресс-служба Кремля сообщила, что Путин и Мэй провели телефонный разговор и запланировали провести в ближайшем будущем личную встречу. По данным пресс-службы, в ходе разговора стороны также условились активизировать совместную работу по ряду направлений. Отмечается, что телефонный разговор состоялся по инициативе британской стороны.
Саммит G20 пройдет 4-5 сентября в китайском Ханчжоу под темой "Строительство инновационной, здоровой, взаимосвязанной и инклюзивной мировой экономики".