Բրիտանիայի վարչապետը ծրագրում է հանդիպել Պուտինի հետ
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյի գրասենյակը հաստատել է, որ Մեյը ծրագրում է հանդիպել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ սեպտեմբերին՝ Չինաստանում կայանալիք G20-ի գագաթաժողովի շրջանակներում։
Ավելի վաղ Կրեմլի մամլո ծառայությունը հայտնել էր, որ Պուտինն ու Մեյը հեռախոսազրույց են անցկացրել և ծրագրել են մոտ ապագայում անձնական հանդիպում ունենալ։ Մամլո ծառայության տվյալներով՝ զրույցի ընթացքում կողմերը նաև պայմանավորվել են ակտիվացնել համատեղ աշխատանքը մի շարք ուղղություններով։ Նշվում է, որ հեռախոսազրույցը տեղի է ունեցել բրիտանական կողմի նախաձեռնությամբ։
G20-ի գագաթաժողովը կանցկացվի սեպտեմբերի 4-5-ը չինական Հանչժոուում՝ «Ինովացիոն, առողջ, փոխկապակցված և ներառական համաշխարհային տնտեսության կառուցումը» խորագրի ներքո։

UK Prime Minister and Putin To Meet Face to Face at G20 Summit
UK Prime Minister Theresa May and Russia's President Vladimir Putin have spoken for the first time since the new PM came into office and will meet face to face at the G20 summit in China. May and Putin are scheduled to discuss matters relating to aviation security, International Business Times reports.
May and Putin reportedly had a brief telephone conversation, in which they were thought to have agreed that relations between the two countries should be better and raised hopes of strengthening the relationship between the former Cold War adversaries.
Moscow said the UK initiated the telephone call, in which both leaders "expressed dissatisfaction with the current parameters of cooperation in both the political and economic sphere".