Ռուսաստանը քրեական գործ է հարուցել Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարի դեմ
Ռուսաստանի քննչական կոմիտեն գործ է հարուցել Ուկրաինայի պաշտպանության նախարար Ստեփան Պոլտորակի նկատմամբ և մի շարք այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների նկատմամբ, որոնց թվում է նաև գլխավոր շտաբի ղեկավար Վիկտոր Մուժենկոն և Ազգային գվարդիայի հրամանատար Յուրի Ալերովը:
Գործերը հարուցվել են հետաքննության փաստերի հիման վրա` Դոնբասի պատերազմի ժամանակ արգելված միջոցների օգտագործման համար, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Բավարար ապացույցներ են ձեռք բերվել, որ պատերազմի ժամանակ կիրառվել են անօրինական գործողություններ` զինվորական ղեկավարության հրամանով»,- ասվում է հայտարարության մեջ:

Russia's Investigative Committee has opened a criminal case against Ukrainian Defense Minister Stepan Poltorak and a number of senior military officials for illegal means of warfare in Donbass, Sputnik News reports.
"The investigation has provided sufficient evidence that unlawful actions were committed against civilians at the orders of Ukraine's senior military leadership,'' the Committee said in a statement.
- Savchenko Refused to Thank Putin for Pardon “Maybe I’ll have to thank him released for the rest of Ukrainians”, — said Savchenko.