Հնարավոր է՝ Google-ը գնի Twitter-ը
Թվիթերը բանակցություններ է վարում մի քանի տեխնոլոգիական և մեդիաընկերությունների հետ՝ իր վաճառքի վերաբերյալ: Պոտենցիալ գնորդների թվում է Google-ը և Salesforce.com-ը: Այս մասին,  CNBC-ի վրա հղվելով, փոխանցում է gazeta.ru-ն :
Հաղորդվում է, որ միկրոբլոգների ծառայության բաժնետոմսերի գներն աճել են 15 տոկոսով՝ պոտենցիալ վաճառքի մասին տեղեկատվությունից հետո:  Դեռ հստակ չէ՝ արդյոք գործարքը կկայանա, բայց աղբյուրներից մեկը հայտնել է, որ մինչև տարեվերջ կարող են ավարտվել ընկերությունը վաճառելու մասին բանակցությունները:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Twitter-ի տնօրենների խորհուրդը պատրաստվում է քննարկել ընկերությունն ամբողջությամբ, կամ առանձին ծառայությունների, հնարավոր  վաճառքի մասին հարցը:

Google заинтересован в покупке Twitter
Twitter ведет переговоры с несколькими технологическими и медиакомпаниями о собственной продаже, передает CNBC со ссылкой на источники, передате gazeta.ru.
Отмечается, что среди потенциальных покупателей значатся Google и Salesforce.com.
Сообщается, что акции сервиса микроблогов выросли на 15% после информации о потенциальной продаже. Уточняется, что уверенности в том, что сделка состоится, нет, но один из источников сообщил, что переговоры о продаже компании могут завершиться до конца года.
Ранее сообщалось, что совет директоров Twitter собирался обсудить возможную продажу всей компании целиком или отдельных сервисов.