Թբիլիսիում կայացան քաղաքական խորհրդակցություններ Հայաստանի և Վրաստանի ԱԳՆ-ների միջև
Սեպտեմբերի 28-ին Վրաստանի ԱԳՆ-ում տեղի են ունեցել երկկողմ քաղաքական խորհրդակցություններ Հայաստանի և Վրաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև: Հայկական պատվիրակությունը գլխավորում էր ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, իսկ վրացականը՝ Վրաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Գիգի Գիգիաձեն:
Քաղաքական խորհրդակցությունների ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ քաղաքական հարաբերությունների և երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի ներկա վիճակին և հետագա զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ: Խորհրդակցությունների օրակարգում առանձնահատուկ ուշադրություն էր դարձվել տրանսպորտի, էներգետիկայի, մշակույթի և կրթության ոլորտներում համագործակցության խորացմանը: Կողմերն ընդգծեցին առկա իրավական դաշտի ցուցակագրման անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցության ակտիվացմանն առնչվող հարցերի, մտքեր փոխանակել միջազգային և տարածաշրջանային բազմաթիվ խնդիրների շուրջ:

Political Consultations Between Armenia and Georgia
On September 28, political consultations between the Foreign Ministries of Armenia and Georgia were held at the MFA of Georgia. The Armenian and Georgian delegations were headed by Shavarsh Kocharyan, Deputy Foreign Minister of Armenia, and Gigi Gigiadze, Deputy Foreign Minister of Georgia, respectively.
In the course of political consultations the sides discussed a wide spector of issues related to the current situation of bilateral political, trade and economic relations and perspectives of their development. The agenda of the consultations focused on the deepening of cooperation in the areas of transport, energy, culture and education. Moreover, the necessity of inventory of the existing legal field was emphasized.
The interlocutors also touched upon the intensification of cooperation within the framework of international organizations, as well as exchanged views on a wide range of international and regional issues.