Թբիլիսիում կայացան քաղաքական խորհրդակցություններ Հայաստանի և Վրաստանի ԱԳՆ-ների միջև
Սեպտեմբերի 28-ին Վրաստանի ԱԳՆ-ում տեղի են ունեցել երկկողմ քաղաքական խորհրդակցություններ Հայաստանի և Վրաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև: Հայկական պատվիրակությունը գլխավորում էր ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, իսկ վրացականը՝ Վրաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Գիգի Գիգիաձեն:
Քաղաքական խորհրդակցությունների ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ քաղաքական հարաբերությունների և երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի ներկա վիճակին և հետագա զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ: Խորհրդակցությունների օրակարգում առանձնահատուկ ուշադրություն էր դարձվել տրանսպորտի, էներգետիկայի, մշակույթի և կրթության ոլորտներում համագործակցության խորացմանը: Կողմերն ընդգծեցին առկա իրավական դաշտի ցուցակագրման անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցության ակտիվացմանն առնչվող հարցերի, մտքեր փոխանակել միջազգային և տարածաշրջանային բազմաթիվ խնդիրների շուրջ:

В Тбилиси состоялись политические консультации между МИД Армении и Грузии
В министерстве иностранных дел Грузии прошли двусторонние политические консультации между министерствами иностранных дел Армении и Грузии. Армянскую делегацию возглавлял заместитель министра ИД Шаварш Кочарян, а грузинскую - заместитель министра ИД Гиги Гигиадзе, сообщает пресс-служба МИД Армении.
В ходе политических консультаций стороны обсудили широкий спектр вопросов нынешнего состояния и дальнейшего развития двусторонних политических и торгово-экономических отношений между двумя странами. В повестке дня консультаций особое внимание было уделено углублению сотрудничества в сферах транспорта, энергетики, культуры и образования. Кроме того, стороны отметили необходимость инвентаризации имеющейся договорно-правовой базы.
Стороны обсудили также вопросы активизации сотрудничества в рамках международных организаций и обменялись мнениями по широкому кругу вопросов международной и региональной политики.