Լեհաստանում աճուրդում վաճառվել են Հռոմի պապի 3 ավտոմեքենաները
Երեք Volkswagen Golf ավտոմեքենաները, որոնցով Լեհաստան իր այցի ընթացքում երթևեկել է Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը, վաճառվել են աճուրդում 253 000 զլոտիով (մոտ 65 000 դոլար), գրում է РИА Новости-ն:
Հռոմի պապը Կրակովում էր հուլիսի վերջին «Երիտասարդության համաշխարհային օրեր» կաթոլիկական համաժողովի շրջանակներում: Ուղևորության ընթացքում նա տեղաշարժվել է POPE համարանիշով 4 ավտոմեքենայով: Մեքենաներից մեկը հանձնվել է տեղի արքեպիսկոպոսարանի կրակովյան բարեգործական կազմակերպությանը, մնացածները 2 շաբաթ առաջ աճուրդի էին հանվել:
Հաղորդվում է, որ ստացված գումարը կփոխանցվի Կրակովի արքեպիսկոպոսարանի բարեգործական կազմակերպությանը, որը նախատեսում է այն ծախսել Լիբանանում սիրիացի փախստականների համար շարժական կլինիկայի և Լեհաստանում տարեցների ու հաշմանդամների տան սարքավորման համար:

В Польше продали с аукциона три автомобиля Папы Римского
Три автомобиля Volkswagen Golf, на которых во время своего визита в Польшу передвигался папа Римский Франциск, проданы с аукциона за 253 тысячи злотых (около 65 тысяч долларов), передает РИА Новости.
Папа Римский находился в Кракове в конце июля в рамках католического фестиваля "Всемирные дни молодежи". Во время поездки он передвигался на четырех автомобилях с номерными знаками "POPE". Одна из машин поступила в распоряжение краковской благотворительной организации местной архиепархии, остальные две недели назад были выставлены на аукцион.
Сообщается, что вырученные деньги будут переданы благотворительной организации архиепархии Кракова, которая планирует потратить их на мобильную клинику для сирийских беженцев в Ливане и оборудование дома престарелых и инвалидов в Польше.