Ռուսաստանն ու ԱՄՆ-ը վերսկսում են Սիրիայի հարցով բանակցությունները
Ռուսաստանն ու ԱՄՆ-ը հայտարարել են, որ վերսկսում են Սիրիայում հակամարտության կարգավորման շուրջ բանակցությունները, որոնք ընդհատվել էին այս ամսվա սկզբին, տեղեկացնում է BBC-ն։
Բանակցությունները դադարեցվել էին Վաշինգտոնի նախաձեռնությամբ 9 օր առաջ երկու երկրների միջև հրադադարի ձեռքբերման անհնարինության պատճառով սրված հակասությունների ֆոնին։
Հիմա, սակայն, հայտնի է դարձել, որ Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը Շվեյցարիայում հանդիպում կունենա ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերիի, ինչպես նաև տարածաշրջանային մի շարք ազդեցիկ տերությունների ներկայացուցիչների հետ։

США и Россия возобновляют переговоры по Сирии
США и Россия объявили, что возобновляют переговоры по урегулированию конфликта в Сирии, которые были прерваны в начале этого месяца, передает BBC.
Переговоры были остановлены по инициативе Вашингтона девять дней назад на фоне обострившихся разногласий между двумя странами из-за невозможности достижения перемирия.
Однако теперь стало известно, что российский министр иностранных дел Сергей Лавров проведет встречу с госсекретарем США Джоном Керри, а также представителями ряда влиятельных региональных держав в ближайшую субботу в Швейцарии.