Բաքուն դժգոհ է Ղարաբաղյան հակամարտության վերաբերյալ Պուտինի օգնականի հայտարարությունից
Ադրբեջանի ԱԳՆ զարմանք ու ափսոսանք է հայտնել Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ներկայիս վիճակի վերաբերյալ Ռուսաստանի նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովի հայտարարության կապակցությամբ:
«Ուշակովի այդ հայտարարությունը հակասում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրների բազմաթիվ հայտարարություններին, որոնք առնչվում են ստատուս քվոյի անկայունությանն ու անընդունելիությանը»,- ասել է Ադրբեջանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Հիքմեթ Հաջիևը:
Նախօրեին Ուշակովը հայտարարել էր, որ Մոսկվան մեծ լավատեսություն չունի մոտ ժամանակներս Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցում:

В Баку недовольны заявлением помощника Путина по Карабаху
МИД Азербайджана выразил сожаление и удивление заявлением помощника президента РФ Юрия Ушакова о текущей ситуации вокруг урегулирования карабахского конфликта, сообщает haqqin.az.
"Данное заявление вызывает удивление и сожаление. Кроме этого, данное заявление Ю.Ушакова противоречит многократным заявления стран-сопредседателей МГ ОБСЕ о том, что существующий статус-кво по карабахскому урегулированию является неприемлемым и неустойчивым", - сказал пресс-секретарь МИД Азербайджана Хикмет Гаджиев.
Накануне Юрий Ушаков заявил, что в Кремле не видят перспектив для урегулирования ситуации вокруг Карабаха в ближайшее время.